0 Kan Grubu Beslenme Özellikleri

30.12.2020

0 GRUBU BESLENME ÖZELLİKLERİ

Yeryüzündeki ilk kan grubudur. İnsanoğlunun henüz tarıma geçmediği, avlanarak yaşamını sürdürdüğü dönemlere denk gelmesi açısından Avcı Kan Grubu olarak da adlandırılır. 0 grubunun beslenmesi ağırlıklı olarak yağsız, kimyasaldan arınmış et ve kümes hayvanlarıyla, balıktan oluştuğu takdirde fayda sağlar. Süt ürünleri ve tahıllar 0 grubuna tavsiye edilmemektedir. O grubuna kilo aldırması muhtemel ürünler arasında kuru fasulye, mercimek, buğday ve mısır ilk sıralarda yer alır. Bu ürünlerin daha az tüketilmesi sindirim yapısı açısından tavsiye edilir. Deniz yosunu, deniz ürünleri ve ciğer kilo vermeye yardımcı olabilecek ürünlerdir.  

Pastırma, jambon dışında her türlü eti yağsız tüketebilirler. Deniz ürünleri ideal besinlerdir. Süt ürünleri ve her türlü hamur işi, ekmek tavsiye edilmez. Mümkün olduğunca az tüketilmesine özen göstermek sindirim sistemi açısından önemlidir. Ekmek tüketiminde kepekli ve çavdarlı ekmekler tercih edilebilir tabi ki az miktarda… Zeytinyağı ve ketentohumu yağı az miktarda tüketimi idealdir. Mantar, patates, mısır, karnabahar ve siyah zeytinle, asitlik derecesi yüksek olan armut, portakal, mandalina, kivi, böğürtlen ve kavun gibi meyveler 0 grubuna tavsiye edilmez. Tüketimleri ölçülü ve dengeli olmalıdır. Muz, mango, kiraz, erik ve incir gibi meyveler bu gruba fayda sağlar. Favori içecekleri ise maden suyu ve yeşil çaydır. Beslenirken kalsiyum, iyot, manganez, Vitamin B ve Vitamin K içeren besinleri tercih etmeleri önemlidir.
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 6.2.2021
  3 MALZEMELİ KURABİYE
  Kalorisi düşük, kilo aldırmayan, besleyici aynı zamanda çok pratik bir tarif. Kilo verme dönemlerinde hem doyurucu hem de tatlı isteğinizi bastıracak lezzetli bir kurabiye türü....
 • 12.9.2021
  Saç Dökülmesinin Sebepleri
  Saç dökülmesinin sebepleri arasında en yaygın olanı genetik özelliklerdir. Hormonlara bağlı olarak gelişen bu tür dökülmeler genel olarak erkeklerde görülmekle birlikte
 • 4.8.2020
  Yeterince Su İçiyor musun?
  Suyun kilo verme üzerinde ki en büyük etkisi tokluk hissini artırmasıdır. Böylece doğal olarak iştahı dizginlemeye ve yağların yakılarak enerjiye dönüştürülmesine yardımcı olur.
İletişim Bilgilerimiz
 • Orhan Bey Mh. Ressam Şefik Bursalı Cd. Başak İş hanı No.26 Kat:3 Ofis:31 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp