3 MALZEMELİ KURABİYE

6.2.2021

 3 MALZEMELİ KURABİYE

Evde kaldığımız şu dönemlerde daha çok yeme isteği duyuyor, sürekli bir şeyler atıştırmak istiyoruz. Hal böyle iken mevcut kilolarımızı korumak da bir o kadar güçleşiyor. Diyet dönemlerinde özellikle tatlı isteğimizi karşılayacak, doyurucu, düşük kalorili aynı zamanda çok pratik bir kurabiye tarifini sizlerle paylaşıyoruz. Öncelikle malzemelerimizi gözden geçirelim:

MALZEMELER

3 Adet Olgun Muz
10 Adet Olgun Hurma
1 Bardak Hindistan Cevizi Unu
1/2 Çay Bardağı Bitter Damla Çikolata

YAPILIŞI

Muz ve hurmalar iyice ezilir. Sonrasında hindistan cevizi unu ile iyice karıştırılarak, hamur haline getirilir. Hamur, kurabiye şeklinde yuvarlanarak, üzerlerine damla çikolata koyularak, kızarana kadar fırınlanır. Muz ve hurma kilo verme sürecinde hem besleyiciliğiyle hem de şekerli yapısı ve aromasıyla bir çok tarifi tatlandırabileceğiniz önemli meyvelerdir.

 


 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 21.10.2020
  Kolajen ve Cilt Bakımı
  Kolajenin temel görevi bağ dokuyu güçlendirip, esneklik kazandırmasıdır. Yaş almayla birlikte vücuttaki kolajen üretiminin azalması cildin esnekliğini kaybetmesine, yıpranıp kırışıklıkların baş göstermesine neden olur.
 • 3.10.2021
  Diş Lekelerinin Oluşumu ve Temizliği
  Kalıcı diş beyazlığı için sorunun köküne inmek gerekir! Öncelikle dişlerde oluşan sarılık ve lekelerin kaynağı tespit edilmeli, uygun ve doğru yöntemlerle beyazlatma işlemi yapılmalıdır.
 • 6.6.2021
  Yaşam Kalitesi Nasıl Artar?
  Yaşam kalitesi; mevcut yaşantımızın sahip olduğumuz değerleri tatmin edebilme kapasitesidir. Sahip olduğumuz imkânlar değerlerimizi hangi oranda tatmin ediyorsa, yaşantımız da o oranda kalitelidir.
İletişim Bilgilerimiz
 • Orhan Bey Mh. Ressam Şefik Bursalı Cd. Başak İş hanı No.26 Kat:3 Ofis:31 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp