A Kan Grubu Beslenme Özellikleri

10.1.2021

A Kan Grubu hassas bir sindirim sistemine sahip olduğu için sebze, meyve ağırlıklı beslenmeleri tavsiye edilir. Bu sebepledir ki çiftçi kan grubu olarak da adlandırılır.

A Kan grubunun sindirim sistemi et ve süt ürünlerini tam anlamıyla sindiremediği için; bu ürünler kilo almaya sebep olabilir. Et ürünlerini mümkün olduğunca az, deniz mahsullerini ölçülü bir şekilde tüketmeleri tavsiye edilir. Süt ürünlerini ise çok aşırıya kaçmamak şartıyla yoğurt, kefir gibi fermente edilmiş halde tüketmelerinde yarar vardır. A Kan Grubuna sahip kişilerin beslenmelerinin sebze, meyve ağırlıklı olması kilolarını korumaya ve yaşam kalitelerini arttırmaya yardımcı olacaktır. 
Bünyeleri çok hassas olduğu için saf, temiz gıdalarla beslenmeleri özellikle tavsiye edilen A Kan Grubu protein ihtiyacını daha çok tahıl ürünlerinden sağlamalıdır. 
İdeal içecekleri kahve ve yeşil çaydır. Vitamin B-C-E ve kalsiyum, demir, çinko, selenyum, krom özellikle alınması gereken vitamin ve minerallerdir.  

Tüketilmemesi Tavsiye Edilen ya da Dikkatli Tüketilmesi Gereken Gıdalar:

Sebzeler; lahana, biber, domates, patlıcan, patates
 
Meyveler; muz, mandalina, portakal, hindistancevizi, kavun 
 
Tahıl; buğday

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 9.3.2021
  Hayatımızdaki Evet-Hayır Dengesi
  Hayatımızda bazı şeylere evet derken diğer taranftan bazı şeylere de hayır demiş oluyoruz. Kilo verme sürecinde de durum aynen böyle! İştahımıza evet derken acaba nelere hayır demiş oluyoruz?
 • 20.4.2022
  Muzlu Avokadolu Puding
  Avokadolu, Muzlu Puding hem tatlı isteğini bastıracak hem tok tutacak bir o kadar da faydalı bir tarif! Üstelik yapılışı da çok kolay!
 • 29.1.2022
  Saç Maskesinin Faydaları
  Güneş, soğuk hava, yoğun işlemler derken saçlar birçok sebeple yıpranır, canlılığını yitirir. Saçın yıpranma sebeplerine göre farklı saç maskeleri olduğu gibi
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
Bize Yazın...
Merhaba,
Wiltlife olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?