A Kan Grubu Beslenme Özellikleri

10.1.2021

A Kan Grubu hassas bir sindirim sistemine sahip olduğu için sebze, meyve ağırlıklı beslenmeleri tavsiye edilir. Bu sebepledir ki çiftçi kan grubu olarak da adlandırılır.

A Kan grubunun sindirim sistemi et ve süt ürünlerini tam anlamıyla sindiremediği için; bu ürünler kilo almaya sebep olabilir. Et ürünlerini mümkün olduğunca az, deniz mahsullerini ölçülü bir şekilde tüketmeleri tavsiye edilir. Süt ürünlerini ise çok aşırıya kaçmamak şartıyla yoğurt, kefir gibi fermente edilmiş halde tüketmelerinde yarar vardır. A Kan Grubuna sahip kişilerin beslenmelerinin sebze, meyve ağırlıklı olması kilolarını korumaya ve yaşam kalitelerini arttırmaya yardımcı olacaktır. 
Bünyeleri çok hassas olduğu için saf, temiz gıdalarla beslenmeleri özellikle tavsiye edilen A Kan Grubu protein ihtiyacını daha çok tahıl ürünlerinden sağlamalıdır. 
İdeal içecekleri kahve ve yeşil çaydır. Vitamin B-C-E ve kalsiyum, demir, çinko, selenyum, krom özellikle alınması gereken vitamin ve minerallerdir.  

Tüketilmemesi Tavsiye Edilen ya da Dikkatli Tüketilmesi Gereken Gıdalar:

Sebzeler; lahana, biber, domates, patlıcan, patates
 
Meyveler; muz, mandalina, portakal, hindistancevizi, kavun 
 
Tahıl; buğday

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 6.2.2021
  3 MALZEMELİ KURABİYE
  Kalorisi düşük, kilo aldırmayan, besleyici aynı zamanda çok pratik bir tarif. Kilo verme dönemlerinde hem doyurucu hem de tatlı isteğinizi bastıracak lezzetli bir kurabiye türü....
 • 4.4.2021
  Düşük Kalorili Beslenme ve Sonuçları
  Daha az yemek, daha çok hareket etmek, kilo vermenin en bilinen ilkeri... bir çoğumuz kilo vermek adına uzun süre aç kalıyoruz. Oysaki uzmanlara göre uzun süre aç kalmak birçok olumsuzluğa neden olabiliyor.
 • 20.6.2021
  Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler!
  Hava şartları, toz, duman vb. çevresel faktörler saç sağlığımızı doğrudan etkiliyor. Saçlarımızı korumak daha güzel ve bakımlı bir görünmesini sağlamak için neler yapılabilir acaba?
İletişim Bilgilerimiz
 • Orhan Bey Mh. Ressam Şefik Bursalı Cd. Başak İş hanı No.26 Kat:3 Ofis:31 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp