AB Kan Grubu Beslenme Özellikleri

4.2.2021
AB GRUBU DİYET ÖZELLİKLERİ
 
AB Kan Grubu bir diğer kan gruplarının bileşkesi olarak birçok farklı özelliği üzerinde taşımasıyla özel ve gizemli bir kan grubu olarak adlandırılır. Az bulunan kan gruplarından biridir.
Bu grup için kilo almaya neden olan başlıca ürünler arasında kırmızı et, barbunya ve mısır bulunur. Yeşil sebzeler, süt ve deniz ürünleri ise kilo vermeye destek besinler arasında yer alır. Sindirim sistemlerine ne uygun et hindi etidir. Sindirimi kolay olduğundan dolayı hindi eti zayıflamaya destek olurken, diğer et ürünlerinin ölçülü tüketilmesi tavsiye edilir. 

Deniz ürünlerinde oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan AB Kan Grubu, sindirim açısından levrek, mezgit ve alabalık tüketiminde ölçülü olmalıdır. 
Süt ürünleri tüketiminde B grubuyla benzer özellikler taşır. Her türlü süt ürünü sindirim sistemlerine uygundur. Genel anlamda en faydalı süt ürünleri ise sırasıyla kefir ve yoğurttur. 
 
Biber, turşu ve enginar dışında tüm sebzeler sindirim açısından, kilo verme açısından idealdir. Meyveler konusunda tecil edilmeyenler arasında muz, avakado, mango, ayva ve nar bulunur. Favori içeceği bu grup içinde yeşil çaydır. Metabolizmayı hızlandırması sebebiyle kilo vermede olumlu etki göstermektedir. Tahıl olarak olarak çavdar, esmer pirinç ve yulaf idealdir. Uygun olmayan tahıllar ise mısır unu, mısır gevreği ve karabuğdaydır. 
 
C vitamini, çinko, selenyum eksikliğini giderecek bir beslenme düzeni oluşturmaları tavsiye olunur. Sosyal anlamda AB Kan Grubuna sahip olan kişiler her ortama uyum sağlayabilen, titiz insanlardır. 
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 15.3.2021
  Hedefini Küçük Parçalara Böl
  Uzun ve zorlu kilo verme süreci bazen gözümüzde büyür, karamsarlığa kapılırız, motivasyonumuz düşer. Oysaki bu uzun süreci küçük parçalar halinde ele almak işimizi kolaylaştırır. Nasıl mı?
 • 6.2.2022
  Kuru Saçlar İçin Bakım Önerileri
  Saçlar kurudukça yıpranma artar, canlılığını yitirir ve kırılmaya başlar. Kuru saçlar için yapılacak en önemli bakım saçın nem dengesini korumaktır. Saçlar nemlendikçe yıpranma azalır, saç güçlendiren ekstra bakımlarla da daha sağlıklı, canlı ve parlak sa
 • 10.6.2022
  Selülit Karşıtı Gıdalar
  Hani nerede bir türlü gelmedi derken yaz sıcakları ansızın bastırdı. Daha baharı yaşamadan yazın sıcaklarıyla boğuşmaya başladık. Çoğumuz kendimizi serin sulara atacağımız o harika anları iple çekiyoruz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
Bize Yazın...
Merhaba,
Wiltlife olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?