Ara Öğün Gün Kurusu Kayısı

5.7.2021

GÜN KURUSU

 
Kayısının toprak üzerinde, doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmadan, hiçbir kimyasal eklenmeden tamamen doğal yöntemlerle kurutulmuş haline gün kurusu denir. Gün kurusu direkt olarak güneşle temas etmediği için tamamen kurumaz, özsuyu içerisinde kalır. Bundan dolayı vitamin, mineral ve besin değerleri açısından daha zengindir.

Kayısı kurusu posa ve lif bakımından zengin olması sebebiyle ideal bir ara öğündür. Lifli ve posalı besinler midede daha uzun süre kalarak tokluk hissi sağlamasının yanı sıra sindirimi de kolaylaştırmaktadır. Ayrıca kayısı kurusu tatlı krizlerine en sağlıklı çözümler arasında yer almaktadır.
 
Uzmanlar, kilo vermek isteyen kişiler için hazırladıkları diyet listelerinde ceviz, badem gibi faydalı kuruyemişlerle birlikte kayısıya yer vermektedirler.
 
Önemli bir lif deposu olan kayısı A, B, C, E vitaminleri ile demir, kalsiyum, fosfor, magnezyum içermektedir.
 
Hazır atıştırmalıklar yerine ceviz, badem gibi kuruyemişlerle birlikte günde 5, 6 adet  kuru kayısı tüketmek hem sağlık hem de formunuzu koruma açısından doğru bir seçim olacaktır. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 15.8.2021
  Kolajen Tipleri
  İnsan vücudunda üretilen bir tür protein olan kolajenin 16 farklı türü bulunmaktadır. Bu yazımızda vücudumuzda en çok üretilen Tip 1, Tip 2 ve Tip 3 kolajenleri inceleyeceğiz.
 • 20.1.2021
  Kış Aylarında Kilo Vermek
  Uzmanlara göre kilo vermeye en uygun dönem kış ayları. Bu aylarda vücutta yağ yakımının hızlanması, kış meyve ve sebzelerinin lifli oluşu kilo vermeyi önemli ölçüde destekliyor.
 • 16.10.2020
  Makyaj Seçimi
  Günlük hayatta kullanılabilecek birçok makyaj çeşidi olduğu gibi her kadının da kendine yakıştırdığı, kendine özgü bir makyaj tarzı vardır.
İletişim Bilgilerimiz
 • Orhan Bey Mh. Ressam Şefik Bursalı Cd. Başak İş hanı No.26 Kat:3 Ofis:31 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp