Bayramda Beslenme

3.4.2024

Ramazan’ ın sonuna doğru yaklaşıyoruz. Önümüz bayram! Hemen herkes dört gözle bayramı bekliyor. Çikolatalar, tatlılar derken bir aylık oruç döneminden sonra herkesin iştahı kabarıyor olmalı! Ramazan boyunca daha küçük porsiyonlara alışan midemiz bayramın gelmesiyle birlikte oldukça zorlanacağa benziyor. Bayramda nasıl beslenmek gerekir? Şu sıralar en çok araştırma yapılan konu başlığı olabilir. Uzmanlar Ramazan sonrasında çok miktarda yemekten, ağır ve aşırı tatlı gıdalar tüketmekten uzak durulmasını öneriyor.
 

Bayramda ister istemez daha fazla yeme isteği oluşuyor. Kendimizi dizginlemediğimiz takdirde hazımsızlık, gaz, şişkinlik, mide bulantısı gibi olumsuz şeylere de neden olabiliyor. Özellikle de hamur işi, tatlı ve hazır gıdaların tüketimiyle kilo alma ihtimali de artıyor. Bu sebeple bayramda iştah kontrolü her zamankinden daha önemli bir hal alıyor!
 

Bayramda Beslenme Tüyoları 
 

Öncelikle güne kahvaltı ile başlamak ilerleyen saatlerde ani açlık krizlerinin önüne geçecektir. Tabi ki her zaman olduğu gibi düzenli su tüketimine dikkat etmek gerekir. Eğer tatlı yemek kaçınılmazsa ve canınız çok istiyorsa daha az kalorili, hafif tatlılara yönelebilirsiniz. Özellikle sütlü tatlılar ve dondurma bu konuda ideal seçeneklerdir.

Bayramlarda çok çeşitli yemek yapıldığı için üst üste yiyip karıştırmamak mide sorunları yaşamamak adına büyük önem taşır. Ayrıca içecek olarak gazlı içecekler yerine taze sıkılmış meyve sularını tercih edebilirsiniz.
 
Şimdiden İyi Bayramlar
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Kilo Vermek İçin Egzersizin Önemi
  Nasıl kilo verebilirim dediğinizi duyar gibiyiz. Günümüzde fazla kilolarla sorun yaşayan kişilerin sayısı gün be gün artıyor.
 • Dengeli ve Yeterli Beslenme
  Beslenme deyince birçoğumuzun kafası karışıyor. Herkesin kendine göre uyguladığı, doğru kabul ettiği alışkanlıkları var. Peki, bildiklerimiz ne kadar doğru?
 • Hayatı Güzelleştirmenin İpuçları
  Hayat bir şekilde sürüp gidiyor, önemli olan mevcut şartlarda hayatı daha iyi hala getirebilmek, yaşamdan keyif alabilmektir. İster istemez teknolojiyle iç içeyiz, zihnimizi boşaltamıyor, kendimize zaman ayıramıyoruz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
Bize Yazın...
Merhaba,
Wiltlife olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?