Biberiye Nedir?

3.7.2022

Biberiye Nedir? Biberiyenin İçerdiği Vitaminler!
Biberiye hem lezzetli bir baharat hem de birçok fayda ihtiva eden bir bitkidir. Akdeniz Bölgesine özgü bu yaprak dökmeyen bitki yemeklere eşsiz bir aroma katarken insan bünyesine de türlü türlü faydalar sunmaktadır.
Yapılan araştırmalar biberiyenin içerdiği vitamin ve mineraller açısından eşsiz bir yapıya sahip olduğunu göstermektedir. Yüksek miktarda A ve C Vitamini içeren biberiye aynı zamanda B1, B6, B9 Vitaminlerini ihtiva eder. İçerdiği mineraller incelendiğinde bakır, magnezyum, manganez, kalsiyum ve demir göze çarpmaktadır.
Güçlü bir antioksidan olan biberiye serbest radikallerle mücadelede etkili bir bitkidir. Ayrıca sindirim sistemi, kalp-damar sağlığı, bağışıklık sistemi ve beyin fonksiyonları üzerinde olumlu etkilere sahiptir. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Yeterince Su İçiyor musun?
  Suyun kilo verme üzerinde ki en büyük etkisi tokluk hissini artırmasıdır. Böylece doğal olarak iştahı dizginlemeye ve yağların yakılarak enerjiye dönüştürülmesine yardımcı olur.
 • Diyet Mönülere Renk Katın! Guacamole Sos!
  Yazın yaklaşmasıyla birlikte kilo vermek isteyenlerimizin sayısı da giderek artıyor. Birçoğumuz diyet mönüleri, alternatif diyet tarifleri araştırıyoruz.
 • Saç Derisi Bakımı İçin Öneriler
  En güzel ekinler, verimli ve kaliteli topraklardan elde edilir. Sağlıklı ve güzel saçlar iyi durumda bir saç derisi gerektirir. Saç bakımına özen gösterirken saç derisi göz ardı edilmemelidir.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
Bize Yazın...
Merhaba,
Wiltlife olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?