Cilt Bakımının Püf Noktaları

16.11.2021

Cilt Bakımı İçin Öneriler

Cilt bakımı denilince akla önce kadınlar gelse de artık erkeklerde cilt bakımına önem vermeye başladı. Yaş alma, yanlış beslenme, uyku bozuklukları, kötü alışkanlıklar, olumsuz dış faktörler derken cilt yıpranır, canlılığını kaybeder. Bu değerli varlığı korumak için düzenli bakım yapmak gerekir.

İyi bir cilt için doğru ve temiz beslenme, yeterli uyku, düzenli egzersiz ve bol su olmazsa olmaz! bu değerli varlığı korumak için düzenli bakım yapmak gerekir. En basit anlamda cilt bakımı için neler yapılabilir?
İlk adım cilt temizliği! Yüzü bol su ile yıkamak, makyajı zamanında ve tam olarak temizlemek gerçekten çok önemli!
Çoğu zaman yüzü su ile yıkamak yeterli temizlik sağlamaz, derinlemesine temizlik gerekir. Bu durumlarda özel jeller, tonikler ya da bunlar yerine geçecek doğal temizleyiciler kullanmak gerekebilir.
Cildin gözeneklerini açmak, hava almasını sağlamak için belirli aralıklarla peeling uygulamak cilt sağlığı için önemlidir. 
Cildin nem dengesi korunmalı, yazın güneşin, kışın soğuğun etkisiyle kurumasının önüne geçilmeli. Bakım yaparken cilt türüne, ihtiyacına uygun güvenilir ürün ve uygulamalar tercih edilmelidir.
Hemen herkesin zorlanmadan uygulayabileceği, pratik öneriler! Sadece biraz zaman ayırmak yeter!

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 7.5.2021
  Karbonhidratların Beslenmedeki Yeri
  Karbonhidratlar, en temel enerji kaynağımızdır. Günlük hayatımızda ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi karbonhidratlar karşılar. Bu nedenle beslenmemizde önemli bir role sahiptirler.
 • 22.11.2021
  En Basit Haliyle Cilt Bakımı
  Güzel bir cilt her kadının arzusudur. Yıllar geçse de ilk günkü gibi canlı ve pürüzsüz bir cilt için neler verilmez ki?
 • 4.8.2020
  Dengeli Beslenme
  Dengeli beslenerek kilo almanın önüne geçebilir, yaşam kalitenizi artırabilirsiniz. İnsanın yaşamını devam ettirebilmesi için alması gereken ortalama 50 çeşit besin vardır.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp
Whatsapp Online 0542 578 89 29