Cilt Kararmaları Neden Olur?

21.7.2021

CİLT KARARMALARI ve ÇÖZÜMÜ!

Vücudumuzun çeşitli bölgelerinde oluşan cilt kararmaları, yazın gelmesiyle birlikte estetik açıdan daha düşündürücü oluyor. Özellikle koltuk altı, diz, dirsek gibi bölgelerde oluşan kararmalar kişide, rahatsızlık uyandırıyor.
 
Cilt kararmalarının en temel nedeni; cildin alt katmanlarında nem oranının azalmasıdır. Nem oranı düştüğünde cilt kararak bir şeylerin ters gittiği mesajını iletir. Kararmalara sebep olan diğer bir etken ise sürtünmedir. Vücutta sürtünmesinin fazla oldu bölgelerde zamanla kararmalar meydana gelebilmektedir. 
 
Ayrıca yaşlandıkça cilt esnekliğini kaybeder, kendini yenileme yeteneği azalır. Buna bağlı olarak da cilt kararmaları meydana gelmektedir.
Ayrıca yanlış epilasyon uygulamaları, çok fazla güneşe maruz kalmak, sıcak sir ağda, sürtünmeyi arttıracak derecede dar ve sentetik kıyafetler cilt kararmalarına sebep olan başlıca çevresel faktörler arasında yer alır.
 
Cilt kararmaları için hemen her yerde evde uygulanabilecek maske tarifleri yayınlanıyor. Bunlar içerisinde işe yarayanlar olmakla birlikte bilinçsizce yapılan bu tür bakımlar daha büyük sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle güven veren doğal ve özel formüle sahip ürünler tercih edilmesi daha uygundur. 
 
Kullanılacak ürünlerin vitamin-mineral açısından zengin, cildin nem dengesini sağlayacak yağlar içermesine dikkat edilmelidir. Örneğin Vitamini C ve Hyalüronik asit, cilde nem kazandırarak daha aydınlık görünüm sağlar ve renk düzensizliğini onarır.
 
Wiltlife Cilt Beyazlatıcı Krem zengin içeriği, papatya ve labada özlü doğal formülüyle cildi besleyerek, nem dengesi korur ve cilt kararmalarına kesin çözüm sağlar.
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 20.1.2021
  Kış Aylarında Kilo Vermek
  Uzmanlara göre kilo vermeye en uygun dönem kış ayları. Bu aylarda vücutta yağ yakımının hızlanması, kış meyve ve sebzelerinin lifli oluşu kilo vermeyi önemli ölçüde destekliyor.
 • 28.9.2021
  Labada Bitkisinin Cilde Faydaları
  İnsan bedeni üzerinde sindirimi kolaylaştırmak, bağışıklığı desteklemek gibi olumlu etkileri olan labada bitkisi cilt sağlığı açısından da büyük önem taşımaktadır.
 • 12.2.2021
  Fırınlanmış Çıtır Soğan
  Evde kaldığımız şu günlerde, kilo vermeye ya da kilo almamaya çalışırken ara öğün olarak değerlendirilebilecek, pratik, lezzetli ve doyurucu bir tarif... fırınlanmış çıtır soğan halkaları...
İletişim Bilgilerimiz
 • Orhan Bey Mh. Ressam Şefik Bursalı Cd. Başak İş hanı No.26 Kat:3 Ofis:31 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp