Cilt Kararmaları Neden Olur?

21.7.2021

CİLT KARARMALARI ve ÇÖZÜMÜ!

Vücudumuzun çeşitli bölgelerinde oluşan cilt kararmaları, yazın gelmesiyle birlikte estetik açıdan daha düşündürücü oluyor. Özellikle koltuk altı, diz, dirsek gibi bölgelerde oluşan kararmalar kişide, rahatsızlık uyandırıyor.
 
Cilt kararmalarının en temel nedeni; cildin alt katmanlarında nem oranının azalmasıdır. Nem oranı düştüğünde cilt kararak bir şeylerin ters gittiği mesajını iletir. Kararmalara sebep olan diğer bir etken ise sürtünmedir. Vücutta sürtünmesinin fazla oldu bölgelerde zamanla kararmalar meydana gelebilmektedir. 
 
Ayrıca yaşlandıkça cilt esnekliğini kaybeder, kendini yenileme yeteneği azalır. Buna bağlı olarak da cilt kararmaları meydana gelmektedir.
Ayrıca yanlış epilasyon uygulamaları, çok fazla güneşe maruz kalmak, sıcak sir ağda, sürtünmeyi arttıracak derecede dar ve sentetik kıyafetler cilt kararmalarına sebep olan başlıca çevresel faktörler arasında yer alır.
 
Cilt kararmaları için hemen her yerde evde uygulanabilecek maske tarifleri yayınlanıyor. Bunlar içerisinde işe yarayanlar olmakla birlikte bilinçsizce yapılan bu tür bakımlar daha büyük sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle güven veren doğal ve özel formüle sahip ürünler tercih edilmesi daha uygundur. 
 
Kullanılacak ürünlerin vitamin-mineral açısından zengin, cildin nem dengesini sağlayacak yağlar içermesine dikkat edilmelidir. Örneğin Vitamini C ve Hyalüronik asit, cilde nem kazandırarak daha aydınlık görünüm sağlar ve renk düzensizliğini onarır.
 
Wiltlife Cilt Beyazlatıcı Krem zengin içeriği, papatya ve labada özlü doğal formülüyle cildi besleyerek, nem dengesi korur ve cilt kararmalarına kesin çözüm sağlar.
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 2.5.2022
  Dengeli ve Yeterli Beslenme
  Beslenme deyince birçoğumuzun kafası karışıyor. Herkesin kendine göre uyguladığı, doğru kabul ettiği alışkanlıkları var. Peki, bildiklerimiz ne kadar doğru?
 • 15.2.2021
  Mucizevi İçecek Kefir
  Kefir metabolizmayı hızlandırır, depolanmış yağların yakılmasını destekler, uzun süre tok tutar, kilo vermek için harika bir ara öğündür. Zayıflamanıza, form tutmanıza katkı sağlar.
 • 21.10.2020
  Kolajen ve Cilt Bakımı
  Kolajenin temel görevi bağ dokuyu güçlendirip, esneklik kazandırmasıdır. Yaş almayla birlikte vücuttaki kolajen üretiminin azalması cildin esnekliğini kaybetmesine, yıpranıp kırışıklıkların baş göstermesine neden olur.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
Bize Yazın...
Merhaba,
Wiltlife olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?