Detoks Nedir?

2.12.2020

DETOX NEDİR?

Detoks en basit tanımıyla toksik maddelerin vücuttan atılmasıdır. Günümüz modern dünyasında her gün sayısız kimyasallara maruz kalıyoruz. Kullandığımız sularda, soluğudumuz havada, işlenmiş yiyeceklerde, içeceklerde vücudumuza zararlı toksik kimyasallar bulunuyor. Her gün bunlara maruz kalıyor ve vücudumuza alıyoruz.
Bununla birlikte yaşam tarzımızla alakalı zararlı alışkanlıklar da toksinle yüklenmemize neden olan diğer bir faktördür. Vücudumuz doğal olarak bu atıkları vücuttan atmaya, kendini temizlemeye programlıdır. Ancak vücut bazen yeterince hızlı detoks yapamaz. Bu gibi durumlarda bir uzmana danışarak detoksu destekleyici gıda ve ürünlere başvurulabilir.
Normal şartlarda vücudumuzun detoks işlemini sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmesi için öncelikle sağlıklı beslenmek, yeterli su tüketmek, uykuya dikkat etmek, düzenli egzersiz yapmak, varsa zararlı alışkanlıklardan kurtulmak gerekmektedir. 
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 13.2.2022
  Siyah Noktalar Neden Oluşur?
  Cilt bakımı denildiğinde akla ilk gelen sorunlardan biridir siyah noktalar. Yağ üretiminin fazla olduğu burun bölgesinde yoğunlaşan siyah ya da kahverengi noktalar hepimizin kâbusudur.
 • 27.11.2021
  Yıpranmış Saçlar İçin Bakım
  Yazın güneş, deniz, kum, kışın soğuk ve kuru hava saçları yıpratır. Bir de saçlar sık sık işlem görüyorsa canlılığını yitirip, kırılgan bir yapıya bürünebilir. Oysaki saçlar bir kadının en güzel aksesuarıdır.
 • 1.12.2021
  Tam Tahıllı Gıdalar
  Tam tahıllar, içerisinde nişastalı endosperm, rüşeym ve kepek gibi bileşenlerin tamamını içeren, öğütülmüş halde bulunan tahıllara verilen isimdir.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
Bize Yazın...
Merhaba,
Wiltlife olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?