Diş Lekelerinin Oluşumu ve Temizliği

3.10.2021

DİŞ LEKELERİ NEDEN OLUŞUR? NASIL TEMİZLENİR?

Ağız ve diş sağlığı, dişlerde ki beyazlık birbiriyle bağlantılı gibi görünse de bazı durumlarda birbirinden ayrılabiliyor. Ağız ve diş sağlığı yerindeyken diş beyazlığı tatmin edici derecede olmayabiliyor. Diş beyazlığı hemen herkesin sahip olmak istediği bir değer! Ancak dişleri beyazlatmak isterken diş sağlığını gözetmek, beyazlık uğruna yanlış uygulamalarla dişlere zarar vermemek büyük önem taşıyor.

Kalıcı diş beyazlığı için sorunun köküne inmek gerekir! Öncelikle dişlerde oluşan sarılık ve lekelerin kaynağı tespit edilmeli, uygun ve doğru yöntemlerle beyazlatma işlemi yapılmalıdır.

Dişlerdeki sarılık ve lekeler çoğu zaman yaşam tarzı kaynaklıdır. Tütün kullanımı, çay, kahve tüketimi dişlerde kahverengi ve siyah lekeler oluşturur. Düzenli ağız bakımı yapılmadığında bu lekeler birikerek derinleşir ve kötü bir görüntü oluşturur. Bu gibi durumlarda diş temizliği, çeşitli diş beyazlatıcı ürünler çözüm gibi gözükse de tek başına fayda sağlamayabilir. Diş yapısına zararı olmayan daha güçlü ve doğal ürünler kullanmak gerekebilir. Aktif karbon içeren ürünler, diş beyazlığı konusunda son derece etkilidir. Ayrıca aktif karbon ağzın PH dengesini koruduğu için, diş beyazlatma özelliğinin yanı sıra ağız bakımında da önemli etkiye sahiptir.

Dişlerde oluşan sarılık ve lekeler yaşa bağlı olarak ya da kullanılan ilaçlar sebebiyle de oluşabilir. Bu gibi durumlarda bir uzman desteğinde uygun tedavi yöntemleri tercih edilmelidir.  
Unutmayın ağız ve diş bakımını sağlığınız açısından ne kadar önemliyse öz güveniniz için de o kadar önemlidir. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 24.1.2021
  B Kan Grubu Beslenme Özellikleri
  B Kan Grubuna sahip kimselerin bağışıklık ve sindirim sistemleri güçlüdür bu sebeple esnek bir beslenme düzenine sahiptirler. Kilo vermeyi desteklemek için et ürünleri idealdir.
 • 26.10.2021
  Kalori Sayarak Yaşamak
  Kilo vermek isteyen bazı kişiler kalori hesabı yaparlar! Hatta bunu o kadar ileri götürürler ki, kalori saymayı hayatlarının merkezine koyanlar bile var! Peki, bu ne kadar eğlenceli sizce?
 • 5.8.2021
  Yeterli Su Tüketimi ve Cilt Sağlığı
  Yeterli su tüketimi sağlık için birçok yönden çok önemli! İnsan vücudunun yaklaşık %60 kadarının sudan oluştuğunu düşünürsek buna pekte şaşırmamak gerekir.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp
Whatsapp Online 0542 578 89 29