Diyet Yapmadan Kilo Vermek Mümkün mü?

8.3.2024
Fazla kiloların problem olması ile birlikte kilo vermek için çeşitli yöntemler aranmaktadır. Gün geçmiyor ki yeni bir zayıflama yöntemi internet üzerinde paylaşılmasın! Bu durum kilo vermek isteyen kişilerde kafa karışıklığına sebep olmaktadır. Genel anlamda hepimiz zorlanmadan kilo vermek istiyoruz. Oysaki kilo vermek irade ve kararlılık ister. Nasıl ki bir anda kilo almıyorsak, kilo verme de bir anda gerçekleşmiyor. Kilo verme sürecinde en çok merak edilen konu diyet yapmadan kilo verilir mi sorusudur.
 
Aslına bakarsanız günlük yeme miktarını azaltıp, hareketliliği artırmadan kilo vermek bilimsel açıdan mümkün değildir. (Her hangi bir sağlık probleminiz yoksa) Bu sebeple hiç maceraya atılmadan kilo vermek için bilimsel ve gerçekçi yöntemler uygulanmalıdır. Bu konuda bir uzman desteği almak oldukça önemlidir. Bu temel prensibin yanı sıra kilo verme sürecini destekleyen birçok faktör bulunmaktadır. 
 

Zayıflamak İçin Şeker Tüketimini Sınırlandırın!
 

Şeker, hepimizin çok sevdiği ancak bir o kadarda zararlı bir gıda! Kilo probleminin yanı sıra önemli sağlık sorunlarına da sebep olan şeker tüketimi, kilo vermek isteyen kişilerin en aza indirmesi gereken bir faktör! 
 Kilo Vermek İçin Düzenli Uyuyun!
 

Uzmanlar kilo vermek için düzenli uykunun büyük önem taşıdığını belirtmektedir. Ayrıca gece geç saatlere kadar ayakta kalmak daha fazla yemek yeme ihtimalini de artırmaktadır. 
 

Kilo Verme Sürecinde Yeşil Çay ve Su
 

İnsan metabolizması için en önemli içecek sudur. Susuzluğu gidermek için su yerine başka içeceklerin tüketilmesi hemen hepimizin düştüğü önemli hatalar arasında yer almaktadır. Ayrıca uzmanlara göre su içerek, yeme isteğini bir ölçü de olsa bastırabilmek mümkün!  Yeşil çay ise yapısında bulundurduğu bileşenlerle, metabolizma hızlandırıcı etkiye sahiptir. Bu sebeple kilo verme sürecine destek sağlar.
 

Yemekten Önce Çorba İçerek Daha Az Yemeğe Çalışın
 

Çorba içerek daha fazla yemenin önüne geçilebilir. Uzun süre aç geçirdikten içilen bir kase çorba iştahınızı biraz da olsa dizginleyebilir. Sebzeli ve tahıllı, lif oranı yüksek çorba çeşitleri en çok tercih edilebilecek çorbalar arasında yer alır.
 
Özetle, kilo vermek için daha az yemek ve daha çok hareket etmek gerekir. Bazı küçük rutinlere dikkat ederek bu süreci desteklemek de mümkündür.
 
Sağlıklı, Fit Günler
 
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Kilo Vermenin En Kolay Yolu
  Kilo vermek isteyenlerin en çok yaptığı araştırma kilo vermenin en kolay yolu sorusudur. Günümüzde herkes kolay kilo vermek istiyor.
 • Papatya Bitkisinin Cilde Etkisi
  İçeriğinde birçok fayda barındıran papatya bitkisi cilt bakımında da önemli bir yere sahip. Cildin nem dengesini koruyarak birçok cilt sorununu yatıştırmaya yardımcı olur.
 • Detoks Nedir?
  Detoks en basit tanımıyla toksik maddelerin vücuttan atılmasıdır. Günümüz modern dünyasında her gün sayısız kimyasallara maruz kalıyoruz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
Bize Yazın...
Merhaba,
Wiltlife olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?