Doğru Alışveriş, Doğru Alışkanlıklar

17.10.2021

Doğru Alışveriş, Doğru Alışkanlıklar
Çoğumuzun fazla kilolarla başı dertte! İştah fazlalığı, yanlış ve dengesiz beslenme, hareketsizlik ya da çeşitli fizyolojik sorunlar sebebiyle ideal kilomuzu koruyamadığımız zamanlar oluyor. Kilo kontrolüyle ilgili problemler yaygınlaştıkça bu konuda tavsiye ve önerilerde o denli çoğalıyor.

Eğer herhangi bir sağlık sorunu yaşamıyorsanız kilo vermenin bilimsel olarak iki temel prensibi vardır; mevcut durumunuza oranla daha az yemek ve daha çok hareket etmek! Hemen herkes bu iki prensibi yerine getirebilmenin yollarını arıyor. Bu konuda uzmanlar tarafından sunulan birçok öneri olmakla birlikte herkes kendi yaşayışına uygun, sürdürülebilir tavsiyelere yönelmelidir!

Mevcut kilonuzu korumak ya da kilo vermek için yapılan önerilerden biri de alışverişle başlar, gıdaların hazırlanması ve saklanmasıyla devam eder.

Kilo vermek isteyen kişi alışveriş aşamasında kilo vermeyi destekleyen, sağlıklı gıdalar tercih etmelidir. Evde iştahımızı kabartacak, yüksek kalorili ürünler bulundurmak kilo verme sürecini oldukça zorlaştırır. Görüldüğü gibi dikkat edilmesi gereken ilk aşama alışveriş!

İkinci aşama alınan sağlıklı gıdaların hazırlaması, istediğimizde elimizin altında hazır bulunması! Yapılan araştırmalarda gıdaları hazırlamak için daha fazla zaman harcamakla, yeme alışkanlıklarının düzelmesi arasında bir ilişki gözlemlenmiştir.

Özellikle meyve, yeşil salatalar temizlenmiş, yemeğe hazır bir şekilde saklanırsa ani açlık krizlerini bir meyve ile ya da hemen hazırlayacağımız bir salata ile geçiştirebiliriz. Aksi takdirde açlık anında cubura yönelerek kilo verme ve diyet sürecini sekteye uğratabiliriz.

Kısacası kilo vermek için ortamı hazırlamak, diyet sürecini sekteye uğratacak alışkanlıklardan kaçınmak büyük önem taşır!

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 23.2.2022
  Hayatı Güzelleştirmenin İpuçları
  Hayat bir şekilde sürüp gidiyor, önemli olan mevcut şartlarda hayatı daha iyi hala getirebilmek, yaşamdan keyif alabilmektir. İster istemez teknolojiyle iç içeyiz, zihnimizi boşaltamıyor, kendimize zaman ayıramıyoruz.
 • 21.8.2021
  Kozmetik Dünyasında Argan Yağı
  Kozmetik dünyasının popüler ürünlerinden biri de Argan Yağı… Argan yağı orijin olarak nereden gelmektedir, neler içerir ve faydaları nelerdir?
 • 4.4.2021
  Düşük Kalorili Beslenme ve Sonuçları
  Daha az yemek, daha çok hareket etmek, kilo vermenin en bilinen ilkeri... bir çoğumuz kilo vermek adına uzun süre aç kalıyoruz. Oysaki uzmanlara göre uzun süre aç kalmak birçok olumsuzluğa neden olabiliyor.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
Bize Yazın...
Merhaba,
Wiltlife olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?