Düzenli Egzersiz Yapmanın Faydaları

2.1.2022

Düzenli Egzersiz Yapmanın Faydaları
Kas gruplarını çalıştırmak, kalori yakmak adına yapılan aktivitelere egzersiz diyebiliriz. Düzenli egzersiz yapmak yaşam kalitesine hem fiziksel hem de mental anlamda olumlu katkı sunar.
İdeal kilonun korunmasında düzenli egzersiz ve hareketlilik önemli ölçüde rol oynar. Düzenli sporla yakılan kaloriler hem mevcut kiloyu korumaya hem de kilo vermeye yardımcı olur.
Özellikle haftada birkaç kere yapılan direnç egzersizleri kas kütlesinin ve kemik yapısının korunmasında oldukça etkilidir.
Düzenli egzersiz yapmanın diğer bir faydası ise enerji seviyesini artırmasıdır. Yapılan birçok araştırma bu iddiayı desteklemektedir.
Bununla birlikte düzenli egzersiz eklem bölgelerinde hareketsizlikten oluşan ağrılara da iyi gelmektedir.
Egzersizin fiziksel faydalarının yanı sıra mental faydası da göz ardı edilemeyecek kadar önemlidir. Yapılan birçok araştırmada düzenli egzersizin, stres seviyesini azalttığı, mutluluğa sebep olan hormonların salınımını da artırdığı gözlemlenmiştir. Tabii bir de fiziksel anlamda iyi görünmenin verdiği özgüven duygusu en büyük kazanımdır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 26.5.2021
  İşlenmiş Gıdalardan, Sağlıklı Atıştırmalıklara
  Günümüzde obezitenin giderek yaygınlaşması beslenme alışkanlıklarımızın ve besin kaynaklarımızın değişikliğe uğramasıyla doğru orantılı… Uzmanlara göre işlenmiş gıdalar, kilo vermenin önündeki önemli bir engel
 • 7.12.2020
  Evde Kalırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
  Kısıtlamalarla geçen bu zor dönemde yaşam ritmimizi kaybetmemek adına neler yapabiliriz? Öncelikle hareket kabiliyetimiz sınırlandığı için mümkün olduğunca aktif kalmaya, hareket etmeye çalışmalıyız.
 • 28.12.2021
  Mükemmel Ara Öğün Badem
  Besin değeri açısından oldukça zengin olan badem gerek ara öğün olarak gerekse birçok yemekte sıklıkla kullanılan muhteşem bir yiyecektir.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp
Whatsapp Online 0542 578 89 29