En Basit Haliyle Cilt Bakımı

22.11.2021

En Basit Haliyle Cilt Bakımı
Güzel bir cilt her kadının arzusudur. Yıllar geçse de ilk günkü gibi canlı ve pürüzsüz bir cilt için neler verilmez ki? Yaş alma ve dış faktörlerin etkisi ile yıpranan, canlılığını yitiren cildimizi korumanın basit yolları var aslına bakarsanız.
Cildi temizlerken 4-2-4 yöntemini deneyin! Cildin nem dengesini korumak için mutlaka kullandığınız bir yağınız olsun. Cilt temizliğine başlarken dört dakika bakım yağı uygulayın, sonrasında 2 dakika temizleme losyonu ya da jelle cildinizi yavaş yavaş temizleyin. Son olarak 4 dakika boyunca cildinizi soğuk suyla bol bol yıkayınız!
Cildimize ne oluyorsa bakımsızlıktan oluyor. Uzun süre bakım yapılmayan ciltlerde, tahribat daha fazla oluyor. Bu sebeple basit yöntemlerde olsa cilt bakımı yaparak, cildin kendini toparlamasına imkân vermek gerekir.
Güneşin olumsuz etkilerini en aza indirmek için yaz aylarında fazla güneşe maruz kalmayın, mutlaka güneşin etkilerinden koruyucu kremler kullanın! 
Düzenli aralıklarla peeling uygulayarak hem siyah noktalardan kurtulun hem de gözeneklerin açılmasını sağlayarak cildinizin daha çok hava almasına imkan verin.
Cilt bakımı için doğal yağlardan ya da doğal yağ özleri içeren kaliteli bakım ürünlerinden faydalanın. Özellikle papatya ve labada gibi öz yağlar cildi yenileyici, yatıştırıcı özelliğe sahiptir. 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 20.12.2021
  Soğuk Havalarda Cilt Bakımı
  Soğukların kendini göstermesiyle cilt kuruluğu, pul pul dökülme sorunları da artmaya başladı. Soğuk havalarla birlikte derimizin dayanıklılığı azalır daha gergin bir hale gelir
 • 7.5.2021
  Karbonhidratların Beslenmedeki Yeri
  Karbonhidratlar, en temel enerji kaynağımızdır. Günlük hayatımızda ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi karbonhidratlar karşılar. Bu nedenle beslenmemizde önemli bir role sahiptirler.
 • 21.8.2021
  Kozmetik Dünyasında Argan Yağı
  Kozmetik dünyasının popüler ürünlerinden biri de Argan Yağı… Argan yağı orijin olarak nereden gelmektedir, neler içerir ve faydaları nelerdir?
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp
Whatsapp Online 0542 578 89 29