Evde Zayıflamak Mümkün mü?

26.2.2024
Her geçen gün fazla kilolarıyla mücadele eden kişi sayısı artmaktadır. Herkesin hayali kilo vermek, sağlıklı ve fit bir görünüme kavuşmak! Maalesef kilo aldıktan sonra tekrar verebilmek emek istiyor. Bu sebeple kilo almamak için sağlıklı ve dengeli beslenme kriterlerine uymak büyük önem taşıyor.
 
Kilo vermek için hemen her gün yeni bir yöntem icat ediliyor. Ancak unutmamak gerekir ki; zayıflamak için her zaman geçerli olan ve asla eskimeyen tek formül sağlıklı, dengeli ve ölçülü beslenmek! Bunu başardıktan sonra biraz da egzersizle desteklendiğinde kilo vermek ve ideal kiloya ulaşmak aslında çok da zor değil!
 

Evde Kilo Vermek İçin Neler Yapılabilir?
 

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki; hiçbir uzman desteği almadan, kendi imkânlarınızla zayıflamak istiyorsanız; iştah konusunda kontrol mekanizması büyük önem taşır! Başka bir değişle irade koyarak iştahınızı dizginlemek durumundasınız. Aksi takdirde kilo vermek çok zor! Evde kilo vermek isteyenler için ikinci önemli konu ise motivasyonu kaybetmemektir. Her şey de olduğu gibi kilo vermek için de motive ve istekli olmak gerekir.
 


Evde Kilo Vermek İçin Öneriler


o Öncelikle kendinize gerçekçi bir hedef belirleyin ve kararlı bir şekilde ölçülü beslenmeye devam edin. Kararlılık fiziksel anlamda olumlu sonuçlar vereceği için motivasyonunuz da artacaktır.

o Abur cubur tarzı ürünlerden uzak durun bunun yerine sağlıklı atıştırmalıklara yönelin
o Protein gibi uzun süre tok tutacak gıdaları tercih edin!
o Sindirim sisteminizi rahatlatacak lifli ve posalı gıdaları öğünlerinizde sıklıkla bulundurun, karbonhidrat olarak tam tahıllı ürünleri tercih edin.
o Yeterli miktarda su tüketmeyi unutmayın!
o Gece geç saatlerde yemek yemeği kesin!
o Düzenli olarak egzersiz yapın! Buna imkanı olmayanlar hafif tempolu yürüyüşler yaparak hareketliliklerini artırabilirler
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Kilo Nasıl Verilir?
  Yaza yaklaştıkça Google üzerinde Nasıl kilo verilir sorusu, ile ilgili yapılan araştırmaların sayısı da her geçen gün artmaktadır. Birçok kişi ideal kilosuna ulaşmak için kilo vermek istiyor.
 • İştah Kontrolü İçin Öneriler
  Günlük hayatımızda artık daha az hareket var. Zihnen çok yorulsak da, fiziksel anlamda yeterince efor sarf edemiyoruz. Bir de buna iştah eklendiğinde, kilo kontrolü ve kilo verme çok daha zorlaşıyor.
 • Zayıflama Sürecinde Su Tüketiminin Önemi
  İnsan metabolizmasının en çok ihtiyaç duyduğu bileşen sudur. Günümüzde hazır içeceklerin yaygınlaşmasıyla neredeyse su içmeyi unutur hale geldik.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
Bize Yazın...
Merhaba,
Wiltlife olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?