Genital Bakım ve Doğal Yağ Özleri

11.11.2021

Genital Bakım Ve Doğal Yağ Özleri
Son yıllarda yapılan araştırmalar, doğal yağ özlerinin genital bakımda ne denli öneme sahip olduklarını gösteriyor! Rahmin PH dengesini korumaları, antimikrobiyal ve antifungal özellikleriyle doğal yağlar, genital sorunlarda oldukça etkili bir alternatif oluşturmaktadırlar. Vajinal mantar enfeksiyonları, kötü koku oluşumu, idrar kaçırma ve benzeri sorunlarda doğal yağlar etkili bir şekilde kullanılmaktadır.
Özellikle Vajinal mantar enfeksiyonları günlük hayatı oldukça zorlaştıran, tekrarlaması muhtemel sorunlardır. Hatta bazı mantar türleri tedavi amaçlı kullanılan ilaçların birçoğuna karşı oldukça dirençli olabiliyor.
Bu gibi durumlarda doğal yöntemlerle olumlu sonuçlar elde etmek de mümkün! Özellikle vajinanın PH dengesini koruyan, antifungal doğal yağlar bu tür enfeksiyonlara karşı önemli etkiye sahiptir. Bu doğal yağlardan bazılarını yakından tanımaya ne dersiniz?

Okaliptüs Yağı: Yapılan araştırmalarda anti bakteriyel, antifungal özellikleri sayesinde birçok bakteri ve mantar türüne karşı etkisi ispatlanmış olan okaliptüs yağı aynı zamanda antimikrobiyal özelliklere de sahiptir.

Karabiber Yağı: Güçlü bir antioksidan olan karabiber yağının yapılan araştırmalarda antifungal özelliği sayesinde mantarlar üzerinde oldukça etkili olduğu saptanmıştır.

Kekik Yağı: Mantar ve bakterilere karşı çok güçlü bir antimikrobiyal özelliğe sahiptir. Özellikle antibiyotiklere karşı dirençli bakteriler üzerinde etkiye sahiptir.

Çay Ağacı Yağı: Antifungal özelliğe sahip yağların en etkilisidir. Kandida enfeksiyonlarını çok kısa sürede geçirmesiyle ünlüdür.

Ayrıca acıbadem yağı, tarçın yağı, lavanta yağı, nane yağı da genital mantar enfeksiyonları üzerinde etkili antifungal yağlar arasında yer almaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 5.8.2021
  Yeterli Su Tüketimi ve Cilt Sağlığı
  Yeterli su tüketimi sağlık için birçok yönden çok önemli! İnsan vücudunun yaklaşık %60 kadarının sudan oluştuğunu düşünürsek buna pekte şaşırmamak gerekir.
 • 13.6.2021
  Enerjini Artır Modunu Yükselt
  Günümüzde enerjiler ekside, modumuz düşük seyrediyoruz! Bunun için geçerli sebeplerimizde var. Ancak her şeye rağmen hayat devam ediyor.
 • 17.10.2021
  Doğru Alışveriş, Doğru Alışkanlıklar
  Mevcut kilonuzu korumak ya da kilo vermek için yapılan önerilerden biri de alışverişle başlar, gıdaların hazırlanması ve saklanmasıyla devam eder.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp
Whatsapp Online 0542 578 89 29