Genital Bakım ve Doğal Yağ Özleri

11.11.2021

Genital Bakım Ve Doğal Yağ Özleri
Son yıllarda yapılan araştırmalar, doğal yağ özlerinin genital bakımda ne denli öneme sahip olduklarını gösteriyor! Rahmin PH dengesini korumaları, antimikrobiyal ve antifungal özellikleriyle doğal yağlar, genital sorunlarda oldukça etkili bir alternatif oluşturmaktadırlar. Vajinal mantar enfeksiyonları, kötü koku oluşumu, idrar kaçırma ve benzeri sorunlarda doğal yağlar etkili bir şekilde kullanılmaktadır.
Özellikle Vajinal mantar enfeksiyonları günlük hayatı oldukça zorlaştıran, tekrarlaması muhtemel sorunlardır. Hatta bazı mantar türleri tedavi amaçlı kullanılan ilaçların birçoğuna karşı oldukça dirençli olabiliyor.
Bu gibi durumlarda doğal yöntemlerle olumlu sonuçlar elde etmek de mümkün! Özellikle vajinanın PH dengesini koruyan, antifungal doğal yağlar bu tür enfeksiyonlara karşı önemli etkiye sahiptir. Bu doğal yağlardan bazılarını yakından tanımaya ne dersiniz?

Okaliptüs Yağı: Yapılan araştırmalarda anti bakteriyel, antifungal özellikleri sayesinde birçok bakteri ve mantar türüne karşı etkisi ispatlanmış olan okaliptüs yağı aynı zamanda antimikrobiyal özelliklere de sahiptir.

Karabiber Yağı: Güçlü bir antioksidan olan karabiber yağının yapılan araştırmalarda antifungal özelliği sayesinde mantarlar üzerinde oldukça etkili olduğu saptanmıştır.

Kekik Yağı: Mantar ve bakterilere karşı çok güçlü bir antimikrobiyal özelliğe sahiptir. Özellikle antibiyotiklere karşı dirençli bakteriler üzerinde etkiye sahiptir.

Çay Ağacı Yağı: Antifungal özelliğe sahip yağların en etkilisidir. Kandida enfeksiyonlarını çok kısa sürede geçirmesiyle ünlüdür.

Ayrıca acıbadem yağı, tarçın yağı, lavanta yağı, nane yağı da genital mantar enfeksiyonları üzerinde etkili antifungal yağlar arasında yer almaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 3.7.2022
  Biberiye Nedir?
  Biberiye hem lezzetli bir baharat hem de birçok fayda ihtiva eden bir bitkidir. Akdeniz Bölgesine özgü bu yaprak dökmeyen bitki yemeklere eşsiz bir aroma katarken insan bünyesine de türlü türlü faydalar sunmaktadır.
 • 11.1.2022
  Müthiş Meyve Ananas
  Tropikal kökenli olan ananas birçok farklı vitamini yoğun miktarda barındırması açısından favori meyveler arasında yerini almaktadır.
 • 13.2.2022
  Siyah Noktalar Neden Oluşur?
  Cilt bakımı denildiğinde akla ilk gelen sorunlardan biridir siyah noktalar. Yağ üretiminin fazla olduğu burun bölgesinde yoğunlaşan siyah ya da kahverengi noktalar hepimizin kâbusudur.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
Bize Yazın...
Merhaba,
Wiltlife olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?