Guarana Bitkisi

16.7.2022

Guarana Bitkisi
Guarana Latin Amerika, özellikle Brezilya yaygın olarak yetişen çok özel bir bitkidir. Bölgenin insanı tarafından kurutulup, toz haline getirilerek kullanılan guarananın faydaları saymakla bitmiyor!İçerdiği yüksek oranda kafeinle çok etkili bir uyarıcı olması sebebiyle enerji ve performans için kullanımı yaygındır. Bünyesinde barındırdığı polifenol sayesinde antioksidan ve antibakteriyel özelliğe sahip olan guarana vitamin ve mineral açısından oldukça zengin bir yapıya sahiptir.
İçerdiği mineraller arasında bakır, forfor, potasyum, magnezyum, kalsiyum ve demir yer alır. İçerdiği vitaminler arasında ise A, B1, B3 ve D Vitamini göze çarpmaktadır. Böyle bir zengin içeriğe sahip olan guarana bitkisinin ödem atmaya yardımcı olduğu da belirtilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 3.7.2022
  Biberiye Nedir?
  Biberiye hem lezzetli bir baharat hem de birçok fayda ihtiva eden bir bitkidir. Akdeniz Bölgesine özgü bu yaprak dökmeyen bitki yemeklere eşsiz bir aroma katarken insan bünyesine de türlü türlü faydalar sunmaktadır.
 • 29.1.2022
  Saç Maskesinin Faydaları
  Güneş, soğuk hava, yoğun işlemler derken saçlar birçok sebeple yıpranır, canlılığını yitirir. Saçın yıpranma sebeplerine göre farklı saç maskeleri olduğu gibi
 • 3.6.2021
  Hangi Egzersiz? Egzersiz Türleri
  Temel anlamda dört farklı egzersiz türü bulunur; dayanıklılık, kuvvet, esneklik ve denge egzersizleri. Tüm egzersiz türleri farklı amaca hizmet ederler.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
Bize Yazın...
Merhaba,
Wiltlife olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?