Hızlı Zayıflama Yöntemi Var mı?

4.3.2024

Gün içerisinde harcanan enerjiden daha fazla enerji alınması kilo almaya sebep olmaktadır. Başka bir ifade ile günlük tüketilen yiyeceklerden alınan kalori miktarından daha azını harcadığımızda kilo alma gerçekleşmeye başlar. Fazla kilolar hem sağlık hem de sosyal hayat açısından sorunlara neden olmaktadır. Bu sebeple her geçen gün daha hızlı zayıflamak isteyen kişilerin sayısı da artış göstermektedir. 

Kilo vermek doğal bir süreci gerektirir. Bu süreçte iradeli ve sabırlı olmak büyük önem taşımaktadır. Ancak birçoğumuz hızlıca kilo vermek için çeşitli yöntemler arayışına giriyoruz. Bununla birlikte hızlı zayıflamanın insan sağlığı açısından olumsuz sonuçlara neden olabileceği de göz ardı edilmemelidir. 
 

Kilo Vermek İçin En Etkili Yöntem Nedir?

Kilo vermek için ilk olarak yapılması gereken iştahı kontrol altına alabilmek ve daha az yemeği başarabilmektir. Bu konuda birçok kişi başarısızlığa uğramaktadır. Yeme alışkanlıklarını değiştirmek, dengeli ve ölçülü bir diyete girmek çoğu zaman bizlere zor gelse de kilo vermek için bunun üstesinden gelmek gerekmektedir. Bu konuda uzman desteği almak işlerinizi daha da kolaylaştıracaktır.
 
Kilo vermek isteyenler için ikinci önemli kural günlük olarak harcanan kalori miktarını artırmaktır. Gün içerisinde daha fazla hareket ederek kalori harcama miktarını artırabilirsiniz. İmkânı olan kişilerin yürüyüş yapması daha fazla kalori harcamanın en uygun yöntemidir.
 
Yukarıda bahsetmiş olduğumuz faktörler dışında kilo vermeyi etkileyen birçok etken bulunmaktadır. Diğer yazılarımızda kilo verme sürecini etkileyen diğer faktörlere de yer vereceğiz.
 
Sağlıklı, Fit Günler!
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Yoğurtlu Semizotu Salatası
  Semizotu hak ettiği değeri görememiş, muhteşem bir sebzedir. En çok Omega 3 içeren yeşil sebze olan semizotu potasyum, kalsiyum, C Vitamini açısından da oldukça zengindir.
 • Hedefini Küçük Parçalara Böl
  Uzun ve zorlu kilo verme süreci bazen gözümüzde büyür, karamsarlığa kapılırız, motivasyonumuz düşer. Oysaki bu uzun süreci küçük parçalar halinde ele almak işimizi kolaylaştırır. Nasıl mı?
 • Bayramda Beslenme
  Ramazan’ ın sonuna doğru yaklaşıyoruz. Önümüz bayram! Hemen herkes dört gözle bayramı bekliyor. Çikolatalar, tatlılar derken bir aylık oruç döneminden sonra herkesin iştahı kabarıyor olmalı!
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
Bize Yazın...
Merhaba,
Wiltlife olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?