İştah Kontrolü İçin Öneriler

7.11.2021

 İştah Kontrolü İçin Öneriler
Teknolojiyle birlikte hızlı bir değişim içerisine giren günlük hayatımızda artık daha az hareket var. Zihnen çok yorulsak da, fiziksel anlamda yeterince efor sarf edemiyoruz. Bir de buna iştah eklendiğinde, kilo kontrolü ve kilo verme çok daha zorlaşıyor.

Yoğun çalışma ortamında zaman ve tercih kısıtları nedeniyle mecburen tüketilen hazır gıdalar zamanla beslenme alışkanlığına dönüştüğünde problem daha da büyüyor. Yedikçe iştah daha da artıyor! Hele bir de yemek yerken başka şeylerle uğraşıyorsak ne yediğimizin, ne kadar yediğimizin farkına bile varamadığımız anlar olabiliyor!
İştahı kontrol etmenin bir yolu var mı? Bunu nasıl daha kolay bir hale getirebiliriz? Uzmanlar bu konuda birçok bilimsel öneride bulunuyorlar.

Bu önerilerin başında rafine şeker ve karbonhidratlardan mümkün olduğunca uzak durmak geliyor. Uzmanlara göre günlük karbonhidrat ihtiyacı bu ürünler yerine, tam tahıllı gıdalardan, kuru baklagiller gibi kompleks karbonhidratlardan karşılandığında daha az kaloriyle, daha uzun süre tokluk hissi oluşmaktadır.

Görüldüğü üzere kilo vermek isteyenler öncelikle yeme alışkanlıklarını olumlu anlamda değiştirerek, kilo verme sürecini kolaylaştırabilir, devamlılık sağlayabilirler. Unutmayalım ki devamlılık bu sürecin olmazsa olmazıdır!

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 26.5.2021
  İşlenmiş Gıdalardan, Sağlıklı Atıştırmalıklara
  Günümüzde obezitenin giderek yaygınlaşması beslenme alışkanlıklarımızın ve besin kaynaklarımızın değişikliğe uğramasıyla doğru orantılı… Uzmanlara göre işlenmiş gıdalar, kilo vermenin önündeki önemli bir engel
 • 20.1.2021
  Kış Aylarında Kilo Vermek
  Uzmanlara göre kilo vermeye en uygun dönem kış ayları. Bu aylarda vücutta yağ yakımının hızlanması, kış meyve ve sebzelerinin lifli oluşu kilo vermeyi önemli ölçüde destekliyor.
 • 23.10.2021
  Saç Bakımında Keratin Etkisi
  Keratin, saç bakımının olmazsa olmazı! Bu sebeple keratini daha yakından tanıyalım istedik sizlerle! Birçok saç bakım ürününde var olan Keratin, insan vücudunda üretilen bir protein türüdür.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp
Whatsapp Online 0542 578 89 29