Kilo Vermek İçin Egzersizin Önemi

2.5.2024

Nasıl kilo verebilirim dediğinizi duyar gibiyiz. Günümüzde fazla kilolarla sorun yaşayan kişilerin sayısı gün be gün artıyor. Hazır gıdaların artması, zaman darlığı yüzünden öğünlerin geçiştirilmesi, özellikle de sağlıksız gıdaların tercih edilmesi fazla kilolara sebep olan etkenler arasında geliyor. Kilo vermeyi etkileyen birçok faktör olmakla birlikte en genel problemler yanlış beslenme ve hareketliliğin azalması olarak göze çarpmaktadır. 

Zayıflamak için bir yandan yeme miktarını azaltırken, aynı zamanda hareketliliği de artırmak gerekir. Egzersiz, günlük harcanan kalori miktarını artıran önemli bir etkendir. Daha ölçülü beslenerek günlük alınan kalori miktarı azaltılırken, yürüyüş vb. basit egzersizlerle harcanan kalori miktarı da artırıldığında kilo verme konusunda çift yönlü etki alabilirsiniz. 
 

Kilo Vermek İçin Daha Çok Hareket Edin!
 

Sağlık problemi olmayan kişilerin rahatlıkla yapabileceği en etkili egzersiz türü yürüyüş yapmaktır. Düzenli yürüyüş yaparak daha çok kalori harcamak ve kilo vermek mümkün olabilir. Egzersiz yaparken yaşa ve sağlık durumuna dikkat etmek mümkünse bir uzman görüşü almak büyük önem taşır. 
 

Kilo Vermek İçin Kas Kütlenizi Koruyun!
 

Yaş aldıkça çalıştırılmayan kaslar direncini kaybetmektedir. Bu durum kas kütlesinin azalmasına sebep olur. Kas kütlesini korumak metabolizmayı da olumlu yönde etkilemektedir. Bu sebeple belli bir yaştan sonra direnç antrenmanları yaparak kas kütlesini korumak yaşam kalitesi açısından önemlidir.
 

Kilo Verme Sürecinde Doğru ve Ölçülü Beslen!
 

Zayıflamak için egzersiz önemli bir etkendir. Ancak tek başına yeterli olmadığı durumlarda görülebilmektedir. Kilo verme sürecinde egzersizi, dengeli ve ölçülü bir beslenme modeli ile desteklediğinizde daha etkili sonuçlar almak mümkün! Bir uzmana danışarak bünye özelliklerinize en uygun diyet programını seçebilirsiniz. 
 
Sağlıklı Fit Günler!
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Düşük Kalorili Beslenme ve Sonuçları
  Daha az yemek, daha çok hareket etmek, kilo vermenin en bilinen ilkeri... bir çoğumuz kilo vermek adına uzun süre aç kalıyoruz. Oysaki uzmanlara göre uzun süre aç kalmak birçok olumsuzluğa neden olabiliyor.
 • Mercimek Mantısı
  Baklagiller hem kompleks karbonhidrat hem de proteini birlikte barındıran eşsiz gıdalardır. Uzun süre tok tutar, lifli yapısıyla sindirime olumlu katkı sunar. Mantı, Geleneksel Türk Mutfağı’ nın vazgeçilmezidir.
 • Gece Yeme Alışkanlığına Karşı Öneriler
  Uzmanlara göre gece saatlerde yeme alışkanlığı kilo alma dahil bir çok sağlık sorununa neden olabilmektedir. Bu olumsuz alışkanlıktan kurtulmak için biraz farkındalık yeterli olabilir. İşte bazı öneriler...
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
Bize Yazın...
Merhaba,
Wiltlife olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?