Kilo Vermek İçin İpuçları Motivasyon

20.4.2024
Şehir hayatının yoğunluğu, çalışma saatlerinin uzaması, beslenme alışkanlıklarının bozulması derken fazla kilolar çağımızın en büyük sorunlarından biri haline geldi. Evet, maalesef günümüzde kendimize çok daha az zaman ayırabiliyoruz. Gerek egzersiz yapmak için gerekse sağlıklı bir öğün hazırlamak için çoğumuzun zamanı kalmıyor. Günlük olarak harcadığımız enerji iyiden iyiye azaldı! Endüstriyel hazır gıdalarında artmasıyla artık fazla kilolar en büyük sorunlarımız arasında yer alıyor. Peki, bugünün şartlarında kilo vermek için ne yapılabilir? Hemen her gün zayıflamak isteyenler için sayısız yöntem paylaşılıyor. Yayınlanan her zayıflama yöntemine de itibar etmemek gerekli! Zayıflamak için bir uzmandan görüş almak en doğrusu! Tabi bunlar işin fiziksel boyutu! İşin bir de moral motivasyon kısmı var!
 

Kilo Vermek İçin Kararlı Ol!
 

Kilo vermek için ilk önce karar vermek ve bu kadarda ısrarcı olmak gerekir. Çünkü kilo vermek doğal bir süreci gerektirir. İnternet ortamında her ne kadar 1 haftada 5 kg zayıfla tarzında paylaşımlar yapılsa da, bu yöntemlere asla başvurmamanızı öneririz. Zira bu tür zayıflama sağlık açısından zararlı olduğu gibi kısa süre de daha fazla kilo almanıza da sebep olabilir. Kısacası zayıflamak için önce kararlı olmak ve istikrarlı bir şekilde bilimsel kilo verme yöntemlerini uygulamak gerekir.
 

Kilo Vermek İçin İç Dünyanızı Hazırlayın!
 

Bedenimizle iç dünyamız arasında yoğun bir etkileşim vardır. Uzmanlara göre iç dünyamızda yaşadığımız olumlu ya da olumsuz şeyler bedenimize yansımaktadır. Bu noktadan bakacak olduğumuzda iç dünyamızda kilo vermek için inancımızı güçlendirirsek, bunun hayatımıza yansıyacağı, işimizin kolaylaşacağını unutmamak gerekir. Her şeyin başı moral motivasyon! Moral ve motivasyonu yüksek olan kişiler ulaşmak istedikleri başarı ne kadar zor olursa olsun mutlaka ulaşacaklardır. Tabi ki doğru şeyleri yapmak şartıyla!
 
Doğru şeyleri yapmak doğru soruları sormakla başlar. Örneğin neden kilo veremiyorum sorusu yerine nasıl kilo verebilirim sorusunu sormak sizleri olumlu arayışlar içerisine sokar. Kilo vermenizi zorlaştıran şeylerin farkına varabilirsiniz. Bu farkındalıkla kilo vermenizi engelleyen şartları ortadan kaldırmak kilo vermenizi kolaylaştıracaktır. 
 
Sağlıklı ve Fit Günler!
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Kuru Saçlar İçin Bakım Önerileri
  Saçlar kurudukça yıpranma artar, canlılığını yitirir ve kırılmaya başlar. Kuru saçlar için yapılacak en önemli bakım saçın nem dengesini korumaktır. Saçlar nemlendikçe yıpranma azalır, saç güçlendiren ekstra bakımlarla da daha sağlıklı, canlı ve parlak sa
 • Dengeli Beslenme
  Dengeli beslenerek kilo almanın önüne geçebilir, yaşam kalitenizi artırabilirsiniz. İnsanın yaşamını devam ettirebilmesi için alması gereken ortalama 50 çeşit besin vardır.
 • Saç Bakımında Ardıç Katranı
  Ardıç katranı cilt üzerinde ki olumlu etkilerinin yanı sıra saç ve saç derisinde bakımında da önemli role sahiptir.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
Bize Yazın...
Merhaba,
Wiltlife olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?