Kilo Vermek İstiyorum

19.2.2024
Kilo vermek istiyorum dediğinizi duyar gibiyiz. Günümüzün en popüler sorunu fazla kilolar. Hemen herkes kilo vermek istiyor, kilo vermek için farklı yöntemler uyguluyor. Üzülerek söylemek gerekir ki internette dolaşan zayıflama yöntemlerinin birçoğu işe yaramadığı gibi birçok sağlık sorununa da yol açabilmektedir.
 
Şunu iyi anlamak gerekir ki; her kişinin bünyesi kendine özeldir. Bu sebeple bir kişide olumlu sonuç veren herhangi bir zayıflama yöntemi başka bir kişide işe yaramayabilir. Zayıflamak için neler yapılabilir sorusuna cevap aramadan önce fazla kilolara sebep olan alışkanlıkların gözden geçirilmesi daha doğru bir yol olacaktır.
 

Kilo Almanın Sebepleri Nelerdir?
 

Kilo almanın bilimsel birçok nedeni vardır. Bunlar tamamen tıbbın konuları içerisine girer. Ancak herhangi bir sağlık sorununa bağlı olmayan kilo alma sebepleri aslında hepimizin bileceği türden sebeplerdir. Bu anlamda başlıca kilo alma sebepleri arasında dengesiz beslenme, aşırı yeme, uygun olmayan saatlerde yeme, hazır gıda ve abur cubur tarzı gıdalar tüketme yer alır. Buradaki en önemli husus kilo alma sebebinin tam olarak tespit edilmesidir. Bunun için bir uzmana danışmak en doğru yoldur. 

 

Zayıflamak İçin Ne Yapılmalıdır?
 

Bilimsel anlamda kilo vermek için mutlaka günlük harcanan kaloriden daha az kalori almak gerekir. Yani tükettiğimizden daha az miktarda yemeliyiz. Bu denge sağlandığında doğal olarak kilo verme süreci başlayacaktır. 
Günlük yeme miktarının azaltılmasıyla eş zamanlı olarak günlük hareket miktarının artırılması kilo verme sürecini olumlu yönde etkileyecektir.
 

Zayıflama Sürecin Tok Tutan Gıdaları Tercih Edin!
 

Kilo verme kararını verdikten sonra en büyük sorun sağlam bir irade ile daha az yemeyi başarabilmektir. Bu sebeple daha uzun süre tok tutan gıdalara yönelmek süreci kolaylaştıracaktır. Uzun süre tokluk hissi oluşturan gıdalara örnek olarak proteinleri, lifli ve posalı besinleri gösterebiliriz.
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Düşük Kalorili Muzlu Kuabiye
 • Zayıflama Sürecinde Su Tüketiminin Önemi
  İnsan metabolizmasının en çok ihtiyaç duyduğu bileşen sudur. Günümüzde hazır içeceklerin yaygınlaşmasıyla neredeyse su içmeyi unutur hale geldik.
 • Guarana Bitkisi
  İçerdiği mineraller arasında bakır, forfor, potasyum, magnezyum, kalsiyum ve demir yer alır. İçerdiği vitaminler arasında ise A, B1, B3 ve D Vitamini göze çarpmaktadır. Böyle bir zengin içeriğe sahip olan guarana bitkisinin ödem atmaya yardımcı olduğu da
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
Bize Yazın...
Merhaba,
Wiltlife olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?