Kilo Vermenin Önündeki Engeller!

10.8.2021

 KİLO VERMEYE ENGEL FAKTÖRLER

Diyet yapmanıza rağmen kilo verememenizin altında birçok sebep olabilir. Bazı rahatsızlıklar kilo vermenin önünde engel teşkil edebilir.

Normal şartlar altında ölçülü yiyen ve yeterince hareket eden bir kişi kilosunu koruyabilir hatta kilo verebilir. Bunları uyguluyor fakat kilo veremiyor musunuz? Öyleyse olası sebepleri gözden geçirelim!

Uzmanlara göre çeşitli hormonel bozukluklar metabolizmayı etkilediği için kilo vermeyi zorlaştırabilir. Özellikle troid ve insülin hormonu kilo alıp verme üzerinde etkilidir.

Hipotroidi sorunu yaşayanlarda troid bezi az çalıştığı için yeterli miktarda troid hormonu salgılanamaz. Bu nedenle metabolizma yavaşlar ve kilo verme zorlaşır.

İnsülin direnci olanlarda hücreler, insüline tepki vermez bu sebeple enerji için kandaki glikoz kullanılmaz. Pankreas tarafından sürekli insülin salınımı gerçekleşir ve açlıkta artış gözlenir. Sonuç fazla kilolar…

Kilo vermeyi zorlaştıran diğer bir etken kansızlıktır. Demir oranının düşük olması metabolizmayı olumsuz etkiler ve yavaşlatır bu da kilo vermeyi güçleştirir.

Ayrıca vitamin eksiklikleri ya da vitaminlerin emiliminde yaşanan sorunlar kilo vermeye engel olabilmektedir. Özellikle B6, B9 (folik asit) ve B12 gibi vitamin eksikleri kilo vermeyi zorlaştırmaktadır.

Kilo verme konusunda uzun süre sonuç alamıyorsanız mutlaka bir uzmana danışmanızı tavsiye ederiz. Altında yattan sebep bambaşka olabilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 6.11.2020
  Peeling Nedir? Ne işe Yarar?
  Wiltlife olarak bu yazımızda cild bakımının en önemli ayaklarından biri olan peeling uygulamasına yer veriyoruz. Peeling cildi temizleyerek, nefes almasını sağlayan önemli bir işlemdir.
 • 14.12.2020
  Şişkinliğin Önüne Geçilebilir mi?
  Günümüzde hemen herkesin yaşadığı sorun ŞİŞKİNLİK. ´´ Aslında fazla da yemiyorum ama çok şişiyorum´´ dediğinizi duyar gibiyim. Şişkinliğin kişiden kişiye farklı sebepleri vardır ancak
 • 30.6.2021
  Nar Ekşili Nohut Salatası
  Uzun süre tok tutacak, hem karbonhidrat hem de protein içeren besleyici, harika bir salata tarifi! Özellikle diyet süreçleri için ideal NAR EKŞİLİ NOHUT SALATASI!
İletişim Bilgilerimiz
 • Orhan Bey Mh. Ressam Şefik Bursalı Cd. Başak İş hanı No.26 Kat:3 Ofis:31 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp