Kilo Vermenin Önündeki Engeller!

10.8.2021

 KİLO VERMEYE ENGEL FAKTÖRLER
Diyet yapmanıza rağmen kilo verememenizin altında birçok sebep olabilir. Bazı rahatsızlıklar kilo vermenin önünde engel teşkil edebilir.

Normal şartlar altında ölçülü yiyen ve yeterince hareket eden bir kişi kilosunu koruyabilir hatta kilo verebilir. Bunları uyguluyor fakat kilo veremiyor musunuz? Öyleyse olası sebepleri gözden geçirelim!

Uzmanlara göre çeşitli hormonel bozukluklar metabolizmayı etkilediği için kilo vermeyi zorlaştırabilir. Özellikle troid ve insülin hormonu kilo alıp verme üzerinde etkilidir.

Hipotroidi sorunu yaşayanlarda troid bezi az çalıştığı için yeterli miktarda troid hormonu salgılanamaz. Bu nedenle metabolizma yavaşlar ve kilo verme zorlaşır.

İnsülin direnci olanlarda hücreler, insüline tepki vermez bu sebeple enerji için kandaki glikoz kullanılmaz. Pankreas tarafından sürekli insülin salınımı gerçekleşir ve açlıkta artış gözlenir. Sonuç fazla kilolar…

Kilo vermeyi zorlaştıran diğer bir etken kansızlıktır. Demir oranının düşük olması metabolizmayı olumsuz etkiler ve yavaşlatır bu da kilo vermeyi güçleştirir.

Ayrıca vitamin eksiklikleri ya da vitaminlerin emiliminde yaşanan sorunlar kilo vermeye engel olabilmektedir. Özellikle B6, B9 (folik asit) ve B12 gibi vitamin eksikleri kilo vermeyi zorlaştırmaktadır.

Kilo verme konusunda uzun süre sonuç alamıyorsanız mutlaka bir uzmana danışmanızı tavsiye ederiz. Altında yattan sebep bambaşka olabilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 4.8.2020
  Konjac Bitkisi Glucomannan
  Konjac Bitkisi Glucomannan yoğun lifli yapısı ile tokluk hissi vererek iştahınızı dizginlemede, porsiyonlarınızı küçültmede tam destek sağlar.
 • 12.9.2021
  Saç Dökülmesinin Sebepleri
  Saç dökülmesinin sebepleri arasında en yaygın olanı genetik özelliklerdir. Hormonlara bağlı olarak gelişen bu tür dökülmeler genel olarak erkeklerde görülmekle birlikte
 • 13.11.2020
  Meyveli Crumble
  İngiliz kökenli olarak bilinen crumble yulaf ve buğday unuyla yapılan, isteğe bağlı olarak elmalı, muzlu, vişneli olarka hazırlanabilen hafif ve basit bir tatlıdır.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp
Whatsapp Online 0542 578 89 29