Kırışıklıklar Neden Oluşur?

4.9.2021

KIRIŞIKLIKLAR NEDEN OLUŞUR? ÖNLENEBİLİR Mİ?

Yaş almayla birlikte fiziksel özelliklerimizde yavaş yavaş farklılaşmaya başlar. Geçmiş yılların izleri yüzümüzde, bedenimizde kendini göstermeye başlar. Herkes için kaçınılmaz olan bu süreç, yaşam tarzı, fizyolojik özellikler ve çevresel faktörlerden etkilenmektedir. Özellikle yaşam tarzına bağlı olarak beslenme, uyku düzeni, stres düzeyi ve alışkanlıklar yaş alma sürecini yakından etkilemektedir.

Yılların getirdiği etkiler kendini ilk önce cildimizde gösterir. Cildin nem dengesi zamanla değişebilir, bağ dokuyu oluşturan, cilde esneklik katan kolajen ve benzeri bileşenlerin üretimi azalır. Bağ dokunun esnekliğini kaybetmesi sonucunda ciltte yıpranmalar ve izler baş gösterir.

Bu doğal sürecin üzerimizde oluşturduğu etki güneş ışınlarına maruz kalma, beslenme bozuklukları, uyku problemleri, strese maruz kalma, kötü alışkanlıklar, düzenli bakım yapmama gibi etkenlerle daha da artabilmektedir.

Yılların verdiği etki ile kırışıklıkların oluşması, yaşlanma izlerinin kendini göstermesi moralinizi bozmamalı! Unutmayalım ki stres, üzüntü olumsuz duygular zamana karşı direncinizi daha da düşürecektir.

Bu konuda ilk yapılması gereken yaşlanmayla birlikte bedenimizde ve yüzümüzde bazı değişikliklerin olabileceğini, bunun doğal bir süreç olduğunu kabullenmektir. Bu noktadan sonra tamamen çözüme odaklanmak, zamana karşı cildimizi korumak için neler yapabiliriz bunun arayışında olmak gerekir.

Bunun için düzenli bir yaşam tarzı, doğru beslenme, yeterli uyku, bol su, bitki çayları ve olumlu düşünceler olmazsa olmazlar arasında… Tüm bunları güvenilir yaşlanma karşıtı, kırışıklıkları önleyen kozmetik ürünleriyle desteklediğinizde üzerinize düşeni fazlasıyla yapmış olursunuz. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 3.6.2021
  Hangi Egzersiz? Egzersiz Türleri
  Temel anlamda dört farklı egzersiz türü bulunur; dayanıklılık, kuvvet, esneklik ve denge egzersizleri. Tüm egzersiz türleri farklı amaca hizmet ederler.
 • 6.6.2021
  Yaşam Kalitesi Nasıl Artar?
  Yaşam kalitesi; mevcut yaşantımızın sahip olduğumuz değerleri tatmin edebilme kapasitesidir. Sahip olduğumuz imkânlar değerlerimizi hangi oranda tatmin ediyorsa, yaşantımız da o oranda kalitelidir.
 • 24.8.2021
  Beslenmede Farkındalık
  Yemek yerken tüm dikkatimizi topladığımızda ne kadar yediğimizi, ne hızda yediğimizi ve tokluk durumumuzu an be an kontrol etme imkânına sahip olabiliriz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp
Whatsapp Online 0542 578 89 29