Kış Aylarında Kilo Vermek

20.1.2021

KIŞIN KİLO VERMEK DAHA KOLAY


Hemen hepimiz yaz ayları yaklaştığında kilo verme konusunda harekete geçiyoruz. Çoğu zaman yaz geliyor ancak kilolar gitmeyebiliyor maalesef…
Kilo verme açısından hangi mevsim daha elverişli hadi buna birlikte bakalım ne dersiniz? 

Uzmanlara göre kilo vermeye en uygun dönem kış ayları.  Bu aylarda vücutta yağ yakımının hızlanması, kış meyve ve sebzelerinin lifli oluşu kilo vermeyi önemli ölçüde destekliyor. Tabi bu esnada bizlere de önemli bir görev düşüyor… iştahımızı kontrol etme konusunda çaba göstermek… 

Kış aylarında düşen vücut ısısı, depolanmış yağların yanması sonucunda normal seviyelere yükselir. Uzmanlar bu durumdan faydalanabilmek için ev ortamının ısısını fazla yükseltmemek gerektiğini ayrıca belirtmektedirler.  Yapılan araştırmalara göre üşümek yağ yakımını % 3 ile %30 arasında arttırmaktadır. 

Vücudumuzda beyaz ve kahverengi olmak üzere iki farklı tip yağ hücreleri bulunmaktadır. Beyaz yağ hücreleri depolanarak fazla kiloya sebep verirken, kahverengi yağ hücreleri vücudun ısınmasını sağlayabilmek adına beyaz yağları yakma görevi üstlenmektedir. Bununla birlikte kahverengi yağlar metabolizma hızını arttırmada da etkin rol oynamaktadır. 

Yani biraz üşümekte fayda var! Biraz üşüyelim ki yağ yakalım, kilo verelim. Bu esnada iştahımızı kontrol edebilir, faydalı besinlere yönelirsek kış aylarını fırsata çevirmek hiçte zor olmayacaktır. 
Beslenme uzmanlarına göre karalahana, beyaz lahana, pazı, brokoli, kereviz, ıspanak ve pırasa gibi kış aylarında yetişen kök bitkileri yüksek oranda lif içermeleri sebebiyle kilo kaybında önemli rol oynamaktadır. 
Bu sene işimizi yaza bırakmayalım! Hep birlikte harekete geçelim!
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 13.5.2021
  Lifli Gıdaların Önemi
  Ayrıca lifli besinlerin sindirim süresinin uzunluğu, midede jel haline gelmesi uzun süre tokluk hissi sağlamaktadır. Lifli gıdalar bu özellikleri sebebiyle diyet süreçlerine tam destek sağlamaktadır.
 • 10.1.2021
  A Kan Grubu Beslenme Özellikleri
  A Kan Grubuna sahip kişilerin sebze, meyve ağırlıklı beslenmeleri kilo vermelerine ve yaşam kalitelerinin artmasına yardımcı olacaktır.
 • 27.11.2021
  Yıpranmış Saçlar İçin Bakım
  Yazın güneş, deniz, kum, kışın soğuk ve kuru hava saçları yıpratır. Bir de saçlar sık sık işlem görüyorsa canlılığını yitirip, kırılgan bir yapıya bürünebilir. Oysaki saçlar bir kadının en güzel aksesuarıdır.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp
Whatsapp Online 0542 578 89 29