Kış Aylarında Kilo Vermek

20.1.2021

KIŞIN KİLO VERMEK DAHA KOLAY


Hemen hepimiz yaz ayları yaklaştığında kilo verme konusunda harekete geçiyoruz. Çoğu zaman yaz geliyor ancak kilolar gitmeyebiliyor maalesef…
Kilo verme açısından hangi mevsim daha elverişli hadi buna birlikte bakalım ne dersiniz? 

Uzmanlara göre kilo vermeye en uygun dönem kış ayları.  Bu aylarda vücutta yağ yakımının hızlanması, kış meyve ve sebzelerinin lifli oluşu kilo vermeyi önemli ölçüde destekliyor. Tabi bu esnada bizlere de önemli bir görev düşüyor… iştahımızı kontrol etme konusunda çaba göstermek… 

Kış aylarında düşen vücut ısısı, depolanmış yağların yanması sonucunda normal seviyelere yükselir. Uzmanlar bu durumdan faydalanabilmek için ev ortamının ısısını fazla yükseltmemek gerektiğini ayrıca belirtmektedirler.  Yapılan araştırmalara göre üşümek yağ yakımını % 3 ile %30 arasında arttırmaktadır. 

Vücudumuzda beyaz ve kahverengi olmak üzere iki farklı tip yağ hücreleri bulunmaktadır. Beyaz yağ hücreleri depolanarak fazla kiloya sebep verirken, kahverengi yağ hücreleri vücudun ısınmasını sağlayabilmek adına beyaz yağları yakma görevi üstlenmektedir. Bununla birlikte kahverengi yağlar metabolizma hızını arttırmada da etkin rol oynamaktadır. 

Yani biraz üşümekte fayda var! Biraz üşüyelim ki yağ yakalım, kilo verelim. Bu esnada iştahımızı kontrol edebilir, faydalı besinlere yönelirsek kış aylarını fırsata çevirmek hiçte zor olmayacaktır. 
Beslenme uzmanlarına göre karalahana, beyaz lahana, pazı, brokoli, kereviz, ıspanak ve pırasa gibi kış aylarında yetişen kök bitkileri yüksek oranda lif içermeleri sebebiyle kilo kaybında önemli rol oynamaktadır. 
Bu sene işimizi yaza bırakmayalım! Hep birlikte harekete geçelim!
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 21.7.2021
  Cilt Kararmaları Neden Olur?
  Cilt kararmalarının en temel nedeni; cildin alt katmanlarında nem oranının azalmasıdır. Nem oranı düştüğünde cilt kararak bir şeylerin ters gittiği mesajını iletir.
 • 23.10.2021
  Saç Bakımında Keratin Etkisi
  Keratin, saç bakımının olmazsa olmazı! Bu sebeple keratini daha yakından tanıyalım istedik sizlerle! Birçok saç bakım ürününde var olan Keratin, insan vücudunda üretilen bir protein türüdür.
 • 13.11.2020
  Meyveli Crumble
  İngiliz kökenli olarak bilinen crumble yulaf ve buğday unuyla yapılan, isteğe bağlı olarak elmalı, muzlu, vişneli olarka hazırlanabilen hafif ve basit bir tatlıdır.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp