Kış Aylarında Saç Bakımı

31.10.2021

 Kış Aylarında Saç Bakımı
Yaz aylarında saç bakımı ile ilgili birçok paylaşımda bulunmuştuk! Mevsim değişti! Hala son baharda olmamıza rağmen havalar soğumaya ve kışı hatırlatmaya başladı bile!
Hava ve diğer dış koşulların değişmeye başlamasıyla birlikte saçlarımızı bu yeni koşullara hazırlamak gerekir. Bu nedenle basit ama faydalı birkaç noktaya şöylece bir göz atmak faydalı olacaktır!

Kış aylarında ağır hava şartları, egzoz ve baca dumanları derken saçlarımız bir hayli olumsuz etkiye maruz kalır. Özellikle soğuk hava şartlarında birçoğumuz şapka ve bere kullandığımız için saçlarımızın hava alma imkânı azalır. Bu nedenle saç derisini derinlemesine temizleyen, saç gözeneklerini açarak saç diplerinin daha çok hava almasını sağlayan özel şampuanlar kullanmak, dikkat edilmesi gereken hususların başında gelir.

Kış aylarında ısı değeriyle birlikte, havanın nem değeri de değiştiği için şampuan ve diğer bakım ürünlerinde saç ve saç derisinin nem oranını dengeleyen türde ürünler seçmek oldukça önemlidir. Ayrıca kış boyu saçlarımızın ihtiyaç duyduğu çeşitli vitamin-mineraller ve keratin gibi içeriklere sahip besleyici, onarıcı saç bakım kürleri uygulanabilir. Burada en önemli husus doğru ve güvenilir ürünlere yönelmek, etkisi test edilmemiş kulaktan dolma yöntemlerden uzak durmaktır.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 8.4.2021
  Faydalı Yağların Önemi
  Çok uzunca bir süredir kilo verme, zayıflama, diyet gibi kavramlardan bahsedildiğinde akıllara yağsız ya da az yağlı besinler akla geliyordu. Oysaki uzmanlara göre insan vücudunun belli oranlarda faydalı yağlara ihtiyacı var.
 • 20.4.2021
  Yeşil Sebzelerin Önemi
  İçerdikleri vitamin ve mineraller metabolizmanın daha iyi çalışmasını sağlarken, yoğun lifli yapısı ile sindirimi kolaylaştırır ve tokluk hissi verir.
 • 4.8.2020
  Dengeli Beslenme
  Dengeli beslenerek kilo almanın önüne geçebilir, yaşam kalitenizi artırabilirsiniz. İnsanın yaşamını devam ettirebilmesi için alması gereken ortalama 50 çeşit besin vardır.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp
Whatsapp Online 0542 578 89 29