Kış Aylarında Saç Bakımı

31.10.2021

 Kış Aylarında Saç Bakımı
Yaz aylarında saç bakımı ile ilgili birçok paylaşımda bulunmuştuk! Mevsim değişti! Hala son baharda olmamıza rağmen havalar soğumaya ve kışı hatırlatmaya başladı bile!
Hava ve diğer dış koşulların değişmeye başlamasıyla birlikte saçlarımızı bu yeni koşullara hazırlamak gerekir. Bu nedenle basit ama faydalı birkaç noktaya şöylece bir göz atmak faydalı olacaktır!

Kış aylarında ağır hava şartları, egzoz ve baca dumanları derken saçlarımız bir hayli olumsuz etkiye maruz kalır. Özellikle soğuk hava şartlarında birçoğumuz şapka ve bere kullandığımız için saçlarımızın hava alma imkânı azalır. Bu nedenle saç derisini derinlemesine temizleyen, saç gözeneklerini açarak saç diplerinin daha çok hava almasını sağlayan özel şampuanlar kullanmak, dikkat edilmesi gereken hususların başında gelir.

Kış aylarında ısı değeriyle birlikte, havanın nem değeri de değiştiği için şampuan ve diğer bakım ürünlerinde saç ve saç derisinin nem oranını dengeleyen türde ürünler seçmek oldukça önemlidir. Ayrıca kış boyu saçlarımızın ihtiyaç duyduğu çeşitli vitamin-mineraller ve keratin gibi içeriklere sahip besleyici, onarıcı saç bakım kürleri uygulanabilir. Burada en önemli husus doğru ve güvenilir ürünlere yönelmek, etkisi test edilmemiş kulaktan dolma yöntemlerden uzak durmaktır.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 30.12.2020
  0 Kan Grubu Beslenme Özellikleri
  Kan gruplarına göre beslenme kilo alıp vermede etkili mi? Yeryüzündeki ilk kan grubu (0) kan grubudur. İnsanoğlunun henüz avcılıkla hayatını sürdürdüğü dönemlere denk gelir.
 • 21.10.2020
  Kolajen ve Cilt Bakımı
  Kolajenin temel görevi bağ dokuyu güçlendirip, esneklik kazandırmasıdır. Yaş almayla birlikte vücuttaki kolajen üretiminin azalması cildin esnekliğini kaybetmesine, yıpranıp kırışıklıkların baş göstermesine neden olur.
 • 25.1.2022
  Stresle Baş Etmenin Yolları
  Stres, günümüzün en önemli en yaygın problemlerinden bir tanesi! Dünyamızın gelişmesiyle birlikte yeni stres kaynaklarının oluştuğunu rahatlıkla gözlemleyebiliyoruz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
Bize Yazın...
Merhaba,
Wiltlife olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?