Kolajen ve Cilt Bakımı

21.10.2020

KOLAJEN VE CİLT BAKIMI

Kolajen insan vücudunda üretlen bir protein türüdür. Kolajenin temel görevi bağ dokuyu güçlendirip, esneklik kazandırmasıdır. Yaş almayla birlikte vücuttaki kolajen üretiminin azalması cildin esnekliğini kaybetmesine, yıpranıp kırışıklıkların baş göstermesine neden olur.
Vücuttaki kolajen üretimi artırmak için beslenmeye dikkat etmek gerekir. Kemik suyu, et balık, tavuk, kırmızı sebzeler gibi kolajen yönünden zengin besinler tercih edilerek, kolajen seviyesi artırmak mümkün olduğu, dışarıdan kolajen desteği ve cilt bakım ürünleri diğer bir seçenektir.
Yaş alma ve dengesiz beslenmenin yanı sıra stres, düzensiz uyku, sigara, alkol, güneş ışınları kolajen seviyesinin azalmasına neden olmaktadır. Özellikle yüz bölgesi için kolajen destekli kremler ve düzenli beslenme ile birlikte cilt bakımında çok iyi sonuçlar elde edilebilir. Wiltlife Kolajenli Yüz Kremi de bu amaca uygun, kaliteli ve etkin bir üründür. Wiltlife Kolajen Yüz Kremi bağ dokuyu güçlendirerek, esneklik kazandırırken, yaşlanma etkilerini geciktirir ve kırışıklıkları giderir. Daha canlı, daha genç bir görünüm sağlar. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 14.12.2020
  Şişkinliğin Önüne Geçilebilir mi?
  Günümüzde hemen herkesin yaşadığı sorun ŞİŞKİNLİK. ´´ Aslında fazla da yemiyorum ama çok şişiyorum´´ dediğinizi duyar gibiyim. Şişkinliğin kişiden kişiye farklı sebepleri vardır ancak
 • 24.10.2020
  Meyveli Yulaf Topları
  Bugün sizlerle çok basit aynı zamanda bir o kadarda lezzetli ve düşük kalorili bir tarif paylaşmak istedik. Meyveli Yulaf Topları…
 • 3.11.2021
  Saçta Kepek Sorunu
  Bunlara ek olarak stres, beslenme, yaş faktörü ve yanlış şampuan ve bakım ürünleri de kepek sebebi olabilir. Kepek sorunundan kurtulmanın ilk adımı doğru şampuan seçimidir.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp
Whatsapp Online 0542 578 89 29