Kolajen ve Cilt Bakımı

21.10.2020

KOLAJEN VE CİLT BAKIMI

Kolajen insan vücudunda üretlen bir protein türüdür. Kolajenin temel görevi bağ dokuyu güçlendirip, esneklik kazandırmasıdır. Yaş almayla birlikte vücuttaki kolajen üretiminin azalması cildin esnekliğini kaybetmesine, yıpranıp kırışıklıkların baş göstermesine neden olur.
Vücuttaki kolajen üretimi artırmak için beslenmeye dikkat etmek gerekir. Kemik suyu, et balık, tavuk, kırmızı sebzeler gibi kolajen yönünden zengin besinler tercih edilerek, kolajen seviyesi artırmak mümkün olduğu, dışarıdan kolajen desteği ve cilt bakım ürünleri diğer bir seçenektir.
Yaş alma ve dengesiz beslenmenin yanı sıra stres, düzensiz uyku, sigara, alkol, güneş ışınları kolajen seviyesinin azalmasına neden olmaktadır. Özellikle yüz bölgesi için kolajen destekli kremler ve düzenli beslenme ile birlikte cilt bakımında çok iyi sonuçlar elde edilebilir. Wiltlife Kolajenli Yüz Kremi de bu amaca uygun, kaliteli ve etkin bir üründür. Wiltlife Kolajen Yüz Kremi bağ dokuyu güçlendirerek, esneklik kazandırırken, yaşlanma etkilerini geciktirir ve kırışıklıkları giderir. Daha canlı, daha genç bir görünüm sağlar. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 7.11.2021
  İştah Kontrolü İçin Öneriler
  Günlük hayatımızda artık daha az hareket var. Zihnen çok yorulsak da, fiziksel anlamda yeterince efor sarf edemiyoruz. Bir de buna iştah eklendiğinde, kilo kontrolü ve kilo verme çok daha zorlaşıyor.
 • 13.11.2020
  Meyveli Crumble
  İngiliz kökenli olarak bilinen crumble yulaf ve buğday unuyla yapılan, isteğe bağlı olarak elmalı, muzlu, vişneli olarka hazırlanabilen hafif ve basit bir tatlıdır.
 • 6.3.2021
  Sütün Güzel Hali Yoğurt
  Yoğurt ve kefir gibi protein oranı yüksek ürünler uzun süre tok tutması, sindirimi kolaylaştırması gibi sebeplerden dolayı kilo vermek için tercih edilebilecek ideal besiler arasında yer alır.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp