Konjac Bitkisi Glucomannan

4.8.2020

Konjac Bitkisi, hayatımızda yeni yeni yer edinmeye başlayan, sağladığı faydalar sebebiyle hayatımızdaki yerini daha da genişletmesi muhtemel bir uzak doğu bitkisidir. Güneydoğu Asya’ da özellikle Çin, Japonya ve Kore’ de yetişir. Sıfır kalorili, lifli ve tatlıdır. Konjac, yoğun miktarda Glucomannan içerir. Yoğun lifli yapısı ile Glucomannan, yüksek oranda su emme özelliğine sahiptir. Konjac Glucomannan suyu emerek normal hacminin 17-20 katı kadar şişebilmektedir. Soğuk suya ya da süte karıştırılarak içilebilen Konjac Çayı midede kısa sürede şişerek, jelleşir. Böylelikle tokluk hissi oluşturarak iştahı dizginlemede son derece yardımcı olur. Tokluk hissi ve buna bağlı olarak gelişen iştah kontrolü daha az yeme isteği uyandırarak, porsiyonların küçülmesi konusunda tam destek sağlar.

Konjac Glucomannan desteğinde dengeli beslenme, günlük yeterli su tüketimi ve hareket ile kilonuzu kontrol edebilir, sağlıklı kilo verebilirsiniz. Sağlıklı kilo vermek için tüm besin gruplarından dengeli bir şekilde tüketmek, mümkünse bu konuda uzman desteği almak büyük önem taşımaktadır. Ayrıca su tüketimi ödem, toksin ve enerjiye çevrilen yağların vücuttan atılmasını sağladığı için özen gösterilmesi gereken diğer bir husustur. Son olarak hareket, beden ve ruh sağlığı açısından vazgeçilmez bir etkendir. Sağlıklı kilo vermek isteyen kişiler, bu üç noktaya dikkat ettiklerinde sorunun en büyük kısmının üstesinden gelmiş olacaklardır.  Ayrıca Glucomannan’ ın glikoz ve şeker alımını engellemesinin, kilo verme sürecinde etkili olduğu söylenmektedir.

Kilo kontrolüne yardımcı olan Konjac Glucomannan vitamin ve mineral açısından da zengindir. Enerji metabolizmasının yükselmesine ve yağların yakılmasına yardımcı olduğu ileri sürülmektedir. Yoğun lifli yapısı ile sindirimi kolaylaştırdığı, kabızlığa iyi geldiği Konjac hakkında ileri sürülen diğer faydalardır.

Kısacası Konjac Glucomannan sağlıklı bir hayat sürmek isteyenler için iyi bir yardımcı olacak gibi gözüküyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 30.6.2021
  Nar Ekşili Nohut Salatası
  Uzun süre tok tutacak, hem karbonhidrat hem de protein içeren besleyici, harika bir salata tarifi! Özellikle diyet süreçleri için ideal NAR EKŞİLİ NOHUT SALATASI!
 • 7.5.2021
  Karbonhidratların Beslenmedeki Yeri
  Karbonhidratlar, en temel enerji kaynağımızdır. Günlük hayatımızda ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi karbonhidratlar karşılar. Bu nedenle beslenmemizde önemli bir role sahiptirler.
 • 8.9.2021
  10 Büyük Diyet Hatası
  Diyet konusunda yapılan en önemli hata diyet sürecini tarihi belli geçici bir dönem olarak algılamak olsa gerek. Oysaki diyet zamanında kazanılan dengeli ve ölçülü alışkanlıkları
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp