Kozmetik Dünyasında Argan Yağı

21.8.2021

KOZMETİK DÜNYASINDA ARGAN YAĞI

Çevresel faktörlerin olumsuz anlamda değişmesi, yanlış beslenme alışkanlıkları derken cilt sağlığını korumak zorlaşırken bir o kadarda önem kazanmaya başladı. Günümüz ARGE çalışmaları sayesinde farklı farklı bitkilerden elde edilen onlarca, yüzlerce kozmetik ürününe ulaşmak mümkün!

Kozmetik dünyasının popüler ürünlerinden biri de Argan Yağı… Argan yağı orijin olarak nereden gelmektedir, neler içerir ve faydaları nelerdir?

Argan Yağı, Kuzey Afrika kökenli argan ağacı çekirdeklerinden elde edilir. Özellikle Fas çevresinde çok yaygın olarak bulunan bir ağaçtır. Altın sarısı bir renge sahip olan argan yağı, oleik ve linoleik asit başta olmak üzere temel yağ asitleri ve vitamin açısın oldukça zengindir. Yoğun miktarda Tokoferol (E vitamini), fenol, karoten ve skualen içerir.

Argan Yağı, içerdiği yağ asitleri sayesinde cildi besler, E Vitamini etkisiyle cildi nemlendirir, esneklik kazandırır. Esnek ve nemli ciltler daha az yıpranır ve deforme olur. Bu nedenle argan yağı anti aging yani yaşlanma karşıtı etkiye sahiptir.

Argan Yağı içeren kozmetik ürünleri kırışıklıkların önlenmesinde etkilidir. Cilde, canlı, parlak ve genç bir görünüm sağlar.

Ayrıca argan yağı, ciltte oluşan yoğun pigment birikimini önler. Özellikle yanıklarda, lekelerde deride yoğun pigment birikimi olur. Yoğun pigment birikimini önleyen argan yağı yanıklarda, güneşten korunmada, yüz lekelerinin azalmasında yardımcı etkiye sahiptir.

Argan yağı ile zenginleştirilmiş 24K Altın Parçacıkları ve Kolajen içeren yüz bakım serumları cilt bakımı için idealdir. Gerek cildi beslemesi gerekse yaşlanma karşıtı etkisiyle cilt bakımına önemli katkı sunmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 12.2.2021
  Fırınlanmış Çıtır Soğan
  Evde kaldığımız şu günlerde, kilo vermeye ya da kilo almamaya çalışırken ara öğün olarak değerlendirilebilecek, pratik, lezzetli ve doyurucu bir tarif... fırınlanmış çıtır soğan halkaları...
 • 8.9.2021
  10 Büyük Diyet Hatası
  Diyet konusunda yapılan en önemli hata diyet sürecini tarihi belli geçici bir dönem olarak algılamak olsa gerek. Oysaki diyet zamanında kazanılan dengeli ve ölçülü alışkanlıkları
 • 4.8.2020
  Konjac Bitkisi Glucomannan
  Konjac Bitkisi Glucomannan yoğun lifli yapısı ile tokluk hissi vererek iştahınızı dizginlemede, porsiyonlarınızı küçültmede tam destek sağlar.
İletişim Bilgilerimiz
 • Orhan Bey Mh. Ressam Şefik Bursalı Cd. Başak İş hanı No.26 Kat:3 Ofis:31 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp