Kozmetik Dünyasında Argan Yağı

21.8.2021

KOZMETİK DÜNYASINDA ARGAN YAĞI

Çevresel faktörlerin olumsuz anlamda değişmesi, yanlış beslenme alışkanlıkları derken cilt sağlığını korumak zorlaşırken bir o kadarda önem kazanmaya başladı. Günümüz ARGE çalışmaları sayesinde farklı farklı bitkilerden elde edilen onlarca, yüzlerce kozmetik ürününe ulaşmak mümkün!

Kozmetik dünyasının popüler ürünlerinden biri de Argan Yağı… Argan yağı orijin olarak nereden gelmektedir, neler içerir ve faydaları nelerdir?

Argan Yağı, Kuzey Afrika kökenli argan ağacı çekirdeklerinden elde edilir. Özellikle Fas çevresinde çok yaygın olarak bulunan bir ağaçtır. Altın sarısı bir renge sahip olan argan yağı, oleik ve linoleik asit başta olmak üzere temel yağ asitleri ve vitamin açısın oldukça zengindir. Yoğun miktarda Tokoferol (E vitamini), fenol, karoten ve skualen içerir.

Argan Yağı, içerdiği yağ asitleri sayesinde cildi besler, E Vitamini etkisiyle cildi nemlendirir, esneklik kazandırır. Esnek ve nemli ciltler daha az yıpranır ve deforme olur. Bu nedenle argan yağı anti aging yani yaşlanma karşıtı etkiye sahiptir.

Argan Yağı içeren kozmetik ürünleri kırışıklıkların önlenmesinde etkilidir. Cilde, canlı, parlak ve genç bir görünüm sağlar.

Ayrıca argan yağı, ciltte oluşan yoğun pigment birikimini önler. Özellikle yanıklarda, lekelerde deride yoğun pigment birikimi olur. Yoğun pigment birikimini önleyen argan yağı yanıklarda, güneşten korunmada, yüz lekelerinin azalmasında yardımcı etkiye sahiptir.

Argan yağı ile zenginleştirilmiş 24K Altın Parçacıkları ve Kolajen içeren yüz bakım serumları cilt bakımı için idealdir. Gerek cildi beslemesi gerekse yaşlanma karşıtı etkisiyle cilt bakımına önemli katkı sunmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 24.9.2021
  Aktif Karbon
  Aktif karbon, kozmetikten gıdaya kadar birçok alanda popülaritesi giderek artan, içeriği temiz ve doğal ender ürünlerden bir tanesidir.
 • 23.2.2021
  Kilo Verme Sürecinde Zihnimiz ve Bedenimiz
  Kilo verme sürecinde genellikle ne düşünürüz? Kilo vermenin çok zor olduğunu veya kolay kolay kilo veremediğimizi… bu olumsuz düşünceler zihnimizi kaplar ve karamsarlık duygusunu tetikler. Peki ne yapmalıyız?
 • 31.10.2021
  Kış Aylarında Saç Bakımı
  Hava ve diğer dış koşulların değişmeye başlamasıyla birlikte saçlarımızı bu yeni koşullara hazırlamak gerekir. Bu nedenle basit ama faydalı birkaç noktaya şöylece bir göz atmak faydalı olacaktır!
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
Bize Yazın...
Merhaba,
Wiltlife olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?