Kurban Bayramında Beslenme!

11.7.2022

Kurban Bayramında Beslenmeye Dikkat!
Kurban Bayramı vesilesiyle hem sosyal ilişkilerimiz hem de yeme alışkanlıklarımız bir hayli farklılaşıyor. Belki tüm sene göremediğimiz yakınlarımızla bir araya geliyor, aile bağlarımızı güçlendiriyoruz! Bununla birlikte her zamankinden daha çok et tüketiyoruz.
Yaşlı ve kronik hastalığı olanlar yeme alışkanlıklarının değişmesinden olumsuz etkilenen gruplar içerisinde başta geliyorlar. Besin değeri yüksek, vitamin ve mineral açısından oldukça zengin olan kırmızı et makul porsiyonlarda tüketildiğinde harika bir besin ancak ölçüyü kaçırmamak lazım! Ölçüyü kaçırmak hem sağlık hem de fazla kilolar açısından olumsuz sonuçlara sebep olabilir
Sağlık Bakanlığı Uzmanları etin bekletilerek ve yanında salata ile tüketilmesi gerektiğine ilişkin açıklamalarda bulundu. Birçok özel diyetisyende bu yönde görüş bildirmektedir.
Herkese Mutlu, Huzurlu, Sağlıklı Bayramlar!

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 6.3.2021
  Sütün Güzel Hali Yoğurt
  Yoğurt ve kefir gibi protein oranı yüksek ürünler uzun süre tok tutması, sindirimi kolaylaştırması gibi sebeplerden dolayı kilo vermek için tercih edilebilecek ideal besiler arasında yer alır.
 • 10.6.2022
  Selülit Karşıtı Gıdalar
  Hani nerede bir türlü gelmedi derken yaz sıcakları ansızın bastırdı. Daha baharı yaşamadan yazın sıcaklarıyla boğuşmaya başladık. Çoğumuz kendimizi serin sulara atacağımız o harika anları iple çekiyoruz.
 • 29.8.2021
  Saç Bakımında Ardıç Katranı
  Ardıç katranı cilt üzerinde ki olumlu etkilerinin yanı sıra saç ve saç derisinde bakımında da önemli role sahiptir.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
Bize Yazın...
Merhaba,
Wiltlife olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?