Labada Bitkisinin Cilde Faydaları

28.9.2021

LABADA BİTKİSİNİN CİLDE FAYDALARI

Labada bitkisi Anadolu’ da hemen her yerde yetişen çok yaygın bir bitki türüdür. Kendiliğinden yetişir, özel bakıma ihtiyaç duymaz. Bu kadar yaygın ve kolay yetişmesine rağmen çok yönlü faydalara sahiptir.

İnsan bedeni üzerinde sindirimi kolaylaştırmak, bağışıklığı desteklemek gibi olumlu etkileri olan labada bitkisi cilt sağlığı açısından da büyük önem taşımaktadır. Günümüzde cilt bakımına yönelik birçok kozmetik ürününün içeriğinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Antioksidan etkiye sahip olması sebebiyle cilt sorunlarına karşı önleyici ve yatıştırıcı etkiye sahiptir. Yaraların iyileşme sürecine destek olur. Özellikle egzama, kaşıntı gibi sorunların yayılmasında önleyici ve yatıştırıcı role sahiptir.

Cildin nem dengesini sağlamaya destek olduğu için cilt kararması problemlerinde beyazlatıcı etkiye sahiptir. Özellikle papatya özüyle birlikte kullanıldığında cilt beyazlatma, cilt sorunlarını yatıştırma özelliği artmaktadır. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 7.12.2020
  Evde Kalırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
  Kısıtlamalarla geçen bu zor dönemde yaşam ritmimizi kaybetmemek adına neler yapabiliriz? Öncelikle hareket kabiliyetimiz sınırlandığı için mümkün olduğunca aktif kalmaya, hareket etmeye çalışmalıyız.
 • 23.5.2021
  Protein Tüketiminin Önemi
  Protein, vücut dokularının yapı taşı; kas kütlelerinin korunması için gerekli temel besinlerden biridir. Uzmanlara göre yeterli protein tüketimi, kas kütlesini koruma ve kilo verme açısından önem taşır.
 • 4.8.2020
  Yeterince Su İçiyor musun?
  Suyun kilo verme üzerinde ki en büyük etkisi tokluk hissini artırmasıdır. Böylece doğal olarak iştahı dizginlemeye ve yağların yakılarak enerjiye dönüştürülmesine yardımcı olur.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp
Whatsapp Online 0542 578 89 29