Labada Bitkisinin Cilde Faydaları

28.9.2021

LABADA BİTKİSİNİN CİLDE FAYDALARI

Labada bitkisi Anadolu’ da hemen her yerde yetişen çok yaygın bir bitki türüdür. Kendiliğinden yetişir, özel bakıma ihtiyaç duymaz. Bu kadar yaygın ve kolay yetişmesine rağmen çok yönlü faydalara sahiptir.

İnsan bedeni üzerinde sindirimi kolaylaştırmak, bağışıklığı desteklemek gibi olumlu etkileri olan labada bitkisi cilt sağlığı açısından da büyük önem taşımaktadır. Günümüzde cilt bakımına yönelik birçok kozmetik ürününün içeriğinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Antioksidan etkiye sahip olması sebebiyle cilt sorunlarına karşı önleyici ve yatıştırıcı etkiye sahiptir. Yaraların iyileşme sürecine destek olur. Özellikle egzama, kaşıntı gibi sorunların yayılmasında önleyici ve yatıştırıcı role sahiptir.

Cildin nem dengesini sağlamaya destek olduğu için cilt kararması problemlerinde beyazlatıcı etkiye sahiptir. Özellikle papatya özüyle birlikte kullanıldığında cilt beyazlatma, cilt sorunlarını yatıştırma özelliği artmaktadır. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 6.6.2021
  Yaşam Kalitesi Nasıl Artar?
  Yaşam kalitesi; mevcut yaşantımızın sahip olduğumuz değerleri tatmin edebilme kapasitesidir. Sahip olduğumuz imkânlar değerlerimizi hangi oranda tatmin ediyorsa, yaşantımız da o oranda kalitelidir.
 • 5.8.2021
  Yeterli Su Tüketimi ve Cilt Sağlığı
  Yeterli su tüketimi sağlık için birçok yönden çok önemli! İnsan vücudunun yaklaşık %60 kadarının sudan oluştuğunu düşünürsek buna pekte şaşırmamak gerekir.
 • 24.9.2021
  Aktif Karbon
  Aktif karbon, kozmetikten gıdaya kadar birçok alanda popülaritesi giderek artan, içeriği temiz ve doğal ender ürünlerden bir tanesidir.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp