Mucizevi İçecek Kefir

15.2.2021

KEFİR, MUCİZEVİ İÇECEK

Kefir, sütten mayalanarak elde edilen, Kafkasya kökenli fermente bir içecektir. Yüksek besin değerinin yanı sıra içerdiği yüksek miktarda probiyotik içermektedir. Probiyotik bakteriler sindirim sistemini düzenlenmesinde etkin rol oynarken, bağışıklık sisteminin güçlenmesine de katkı sağlar. Kefir gibi yoğun probiyotik içeren besinler düzenli olarak tüketildiğinde hastaklıklardan korunmada büyük fayda sağlamaktadır.
 
Kefir sindirimi düzenleyip, bağışıklığı güçlendirdiği gibi içerdiği kalsiyum sebebiyle kemik ve kas yapısını da korumaktadır. Ayrıca kalp ve damar hastalıklarından korunmada, tansiyonun dengelenmesinde, depresyonlarda olumlu etkileri bulunmaktadır.
 
Kefirin en önemli özelliklerinden bir tanesi de kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Uzun süre tokluk hissi veren kefir, metabolizmayı hızlandıran sağlıklı ve oldukça besleyici bir besindir. Kilo verme sürecinde harika bir ara öğün olarak değerlendirilebilir. Bununla birlikte sindirimi kolaylaştırması kabızlık ve şişkinliğe çözüm sağlarken, aynı zamanda formunuzu yakalamaya yardımcı olur.
 
Vitamin B ve K açısından oldukça zengin olan kefir, yüksek oranda kalsiyum içerdiği gibi vitamin ve mineral açısından çok zengindir. 
Kefir günün her saatinde tüketilebilir. Kefir yalnız tüketildiğinde çok daha faydalı olur. Özellikle demir yönünden yüksek gıdalarla beraber tüketilmemesi gerekir.
 
En doğal kefir evde yapılan endüstriyel işlem görmemiş olan kefirdir. Evde kefir nasıl yapılır?
1 litre süre bir yemek kaşığı kefir mayası gerekmektedir. Sütü kaynattıktan sonra üzerindeki kaymak alınır. Cam bir kapta ılımaya bırakılır. Isısı ortalama olarak 20 dereceye geldiğinde, kefir tanecikleri eklenerek, tahta bir kaşıkla karıştırılır. Cam kabın üzeri bir bezle kapatılır. 0da sıcaklığında, karanlık bir yerde 24 saat bekletilir. 24 saat sonunda süt pıhtılaşacaktır. Pıhtılaşan sütü bir tülbentten geçirerek, kefirinizi içime hazır hale getirebilirsiniz.

Afiyet Olsun!

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 4.4.2021
  Düşük Kalorili Beslenme ve Sonuçları
  Daha az yemek, daha çok hareket etmek, kilo vermenin en bilinen ilkeri... bir çoğumuz kilo vermek adına uzun süre aç kalıyoruz. Oysaki uzmanlara göre uzun süre aç kalmak birçok olumsuzluğa neden olabiliyor.
 • 29.8.2021
  Saç Bakımında Ardıç Katranı
  Ardıç katranı cilt üzerinde ki olumlu etkilerinin yanı sıra saç ve saç derisinde bakımında da önemli role sahiptir.
 • 13.5.2021
  Lifli Gıdaların Önemi
  Ayrıca lifli besinlerin sindirim süresinin uzunluğu, midede jel haline gelmesi uzun süre tokluk hissi sağlamaktadır. Lifli gıdalar bu özellikleri sebebiyle diyet süreçlerine tam destek sağlamaktadır.
İletişim Bilgilerimiz
 • Orhan Bey Mh. Ressam Şefik Bursalı Cd. Başak İş hanı No.26 Kat:3 Ofis:31 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp