Öğün Atlamanın Zararları

5.12.2021

Öğün Atlamanın Zararları
Farklı sebeplerle farkında bile olmadan öğün atlıyoruz. Sabah işe yetişmek için sabah kahvaltısı, yoğun iş temposundan dolayı öğlen yemeği kaçabiliyor. Bazı kişiler kilo vermek için bilinçli olarak öğün atılıyor. Sebep ne olursa olsun işin sonu genellikle aynı; uzun süre aç kalmanın etkisiyle daha çok yemek!
Oysaki uzun süre aç kalmak hem sağlık hem de kilo verme açısında birçok olumsuzluğa neden olabiliyor. Uzun süre aç kalmak vücut direni düşürdüğü gibi günlük işlerdeki performansı da olumsuz etkiler. Öğün atlayarak yeterli kalori alınmadığında metabolizma yavaşlamaya başlar. Kilo vermek için uzun süre aç kalanlar bu duruma oldukça dikkat etmelidirler.
Öğün atlamadan, besin değeri yüksek gıdalardan ölçülü bir şekilde tüketmek gün içerisinde ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi sağlayacağı için daha zinde hissederiz, bu da performansımızı yükseltir!

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 13.6.2021
  Enerjini Artır Modunu Yükselt
  Günümüzde enerjiler ekside, modumuz düşük seyrediyoruz! Bunun için geçerli sebeplerimizde var. Ancak her şeye rağmen hayat devam ediyor.
 • 23.5.2021
  Protein Tüketiminin Önemi
  Protein, vücut dokularının yapı taşı; kas kütlelerinin korunması için gerekli temel besinlerden biridir. Uzmanlara göre yeterli protein tüketimi, kas kütlesini koruma ve kilo verme açısından önem taşır.
 • 5.7.2021
  Ara Öğün Gün Kurusu Kayısı
  Vitamin ve mineral açısından oldukça zengin olan kuru kayısı yoğun lifli yapısı ile tokluk hissi sağlar, sindirimi kolaylaştırır. Kilo verme sürecinde tatlı ihtiyacına ideal bir alternatiftir.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp
Whatsapp Online 0542 578 89 29