Papatya Bitkisinin Cilde Etkisi

15.9.2021

PAPATYANIN CİLDE ETKİSİ

İlkbahar mevsiminde kırlarda kendiliğinden yetişen papatya, içeriğinde birçok faydayı barındırıyor. Sinirleri yatıştırıcı etkisi, diş etkilerine olan faydası, ağrıları hafifletmesi derken sayısız faydaya sahip papatya cilt bakımında da çok önemli bir yere sahiptir. Cilt bakımında papatyanın etkisini birlikte inceleyelim;

Öncelikle papatya bitkisi çok önemli bir antioksidandır. Vücutta oluşan atıkların cilt üzerinde oluşturabileceği hasarları önler.

Cildin nem dengesini sağlayan papatya vücut beyazlatıcı etkiye sahiptir. Gerek cildin nem dengesini kaybetmesi, gerekse sürtünme gibi sebeplerden dolayı vücudun bazı bölgelerinde cilt kararması meydana gelir. Yoğun olarak diz, dirsek, koltuk altı gibi sürtünmenin fazla olduğu bölgelerde görülen cilt kararması için papatya özlü cilt beyazlatıcı ürünler idealdir. Özellikle yaz mevsiminde koltuk altı kararması hoş olmayan bir görünüm oluşturabiliyor. Cilt beyazlatıcı etkisinin yanı sıra papatya özü cildi besler ve nemlendirir. Ciltte oluşabilecek kuruma, tahriş, çatlak benzeri sorunları önler.

Cilt beyazlatıcı etkisiyle güneş lekesi görünümünü azaltan papatya, antiseptik özelliğiyle sivilce oluşumu üzerinde de azaltıcı etkiye sahiptir.

Papatya özü cildi yumuşatarak esnekliğini arttırır. Esnekliği artan ciltlerde yıpranma azalacağından yaşlanma etkilerini geciktirme etkisine sahiptir. Ciltte canlı ve parlak bir görünüm sağlar.

Cilt üzerinde sayısız fayda sunması açısında papatya kozmetik dünyasında çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Papatya bitkisinin doğal yapısından kaynaklanan faydaları, kaliteli ürünlerle birleştiğinde harika sonuçlar almak mümkün. Papatya Özlü Wiltlife Cilt Beyazlatıcı Krem vücut kararmasını gidermesinin yanı sıra içeriğinde bulunan Shea Yağı, B3 (niacinamide) vitamini gibi bileşenleriyle cildi besler, nemlendirir. Ciltte tahriş, çatlak, leke ve kuruluğu önler. Canlı ve parlak görünüm sağlar. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 23.5.2021
  Protein Tüketiminin Önemi
  Protein, vücut dokularının yapı taşı; kas kütlelerinin korunması için gerekli temel besinlerden biridir. Uzmanlara göre yeterli protein tüketimi, kas kütlesini koruma ve kilo verme açısından önem taşır.
 • 15.11.2020
  Doğru Egzersizin Kuralları
  Düzenli ve doğru egzersiz hem mental, hem de fiziksel açıdan sağlam kalabilmek adına her zamankinden daha önemli bir yere sahip. Peki, egzersizden ne anlıyoruz? Doğru egzersiz nasıl olmalıdır?
 • 21.10.2020
  Kolajen ve Cilt Bakımı
  Kolajenin temel görevi bağ dokuyu güçlendirip, esneklik kazandırmasıdır. Yaş almayla birlikte vücuttaki kolajen üretiminin azalması cildin esnekliğini kaybetmesine, yıpranıp kırışıklıkların baş göstermesine neden olur.
İletişim Bilgilerimiz
 • Orhan Bey Mh. Ressam Şefik Bursalı Cd. Başak İş hanı No.26 Kat:3 Ofis:31 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp