Saç Bakımında Ardıç Katranı

29.8.2021

SAÇ BAKIMINDA ARDIÇ KATRANI ÖZÜ

Ardıç katranı, ardıç ağacının dal ve gövdesinden damıtılarak elde edilen bir katran türüdür.  Ardıç ağacının kuru dalları küçük parçalara ayrılarak, ağzı kapalı kazanlara yerleştirilir. Ağzı kapalı kazanların üst kısmında ateş yakılarak içeride ki ardıç dallarının katranını salması sağlanır.

Ardıç katranı içeriğinde rezin, kadinen, fenol türevler ve uçucu yağ barındırır. Antibakteriyel özelliğe sahip olan ardıç katranı ilaç ve kozmetik endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Sedef, egzema, mantar, kaşıntı ve pullanma gibi deri problemlerine iyi geldiği bilinmektedir.

Derinlemesine temizlik sağlayan ardıç katranı derinin alt kısımlarına kadar nüfuz ederek gözenekleri açar, cildin nefes almasına imkan verir.

Ardıç katranı cilt üzerinde ki olumlu etkilerinin yanı sıra saç ve saç derisinde bakımında da önemli role sahiptir. Saç şekillendiricileri zamanla deriye yapışarak gözenekleri tıkar ve hava almayı önler. Ardıç katranı bu kalıntıları söker atar derinlemesine temizlik sağlayarak hem gözeneklerin açılmasını hem de yapılan saç bakımının saç köküne kadar inmesini sağlar. Böylelikle içeriğinde bulunan vitamin ve mineraller derinlere kadar nüfuz ederek saç kökünü besler. Saçları güçlendirir ve saç dökülmesini önler.

Anti bakteriyel özelliği sayesinde saç derisinde oluşan sedef, egzama, mantar, kepek ve kaşıntıyı gidermeye yardımcı olur.

Günümüzde saç bakımı için ardıç katranından üretilen şampuan ve bakım yağları giderek yaygınlaşmaktadır. Bu nedenle ürün seçerken iyice araştırmak, güvenilir ve kaliteli ürünleri tercih etmek büyük önem taşır. Wiltlife Ardıç Katranı Özlü Şampuan ve Saç Bakım Yağı kalite garantisi ile ulaşabileceğiniz ürünler arasında yer almaktadır. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 21.7.2021
  Cilt Kararmaları Neden Olur?
  Cilt kararmalarının en temel nedeni; cildin alt katmanlarında nem oranının azalmasıdır. Nem oranı düştüğünde cilt kararak bir şeylerin ters gittiği mesajını iletir.
 • 25.4.2021
  Kaliteli Yaşam İçin Gece Uykusuna Dikkat!
  Uzmanlara göre düzenli uyku, yaşam kalitesini doğrudan etkileyen bir faktör! Mevcut kilolarımızı koruma ve kilo verme üzerinde de önemli bir etkiye sahip!
 • 2.12.2020
  Detoks Nedir?
  Detoks en basit tanımıyla toksik maddelerin vücuttan atılmasıdır. Günümüz modern dünyasında her gün sayısız kimyasallara maruz kalıyoruz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Orhan Bey Mh. Ressam Şefik Bursalı Cd. Başak İş hanı No.26 Kat:3 Ofis:31 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp