Saç Bakımında Keratin Etkisi

23.10.2021

Keratin Saç Bakımı, Keratinli Şampuan

Keratin, saç bakımının olmazsa olmazı! Bu sebeple keratini daha yakından tanıyalım istedik sizlerle!

Birçok saç bakım ürününde var olan Keratin, insan vücudunda üretilen bir protein türüdür. Başta saçlar olmak üzere, cilt ve tırnak bakımında oldukça önemli bir role sahiptir. Vücudumuzdaki keratin üretimi yaş alma, beslenme ve diğer çevresel faktörlere bağlı olarak azalmaya başlar. Bu nedenle sağlıklı ve güzel görünümlü saçlar için saç bakımı için dışarıdan keratin takviyesi gerekebilir.

Kırmızı et, beyaz et, balık, karaciğer ve süt ürünleri hayvansal, brokoli, pırasa, soğan, sarımsak gibi sebzeler de bitkisel keratin kaynaklarıdır.

Keratin, saç kökünü besleyerek güçlendirir, saç uzamasını hızlandırır. Keratin saç bakımı, yıpranmış saçlar için onarıcıdır, saçları gürleştirir, canlı ve pürüzsüz bir görünüm sağlar.

Keratin içeren birçok bakım ürünü bulunmakla birlikte en temel saç bakımı şampuanla başlar. Wiltlife Keratin Bakım Şampuanı saçlarınız için gerekli keratin eksiğini karşılar. Saçlarınızda daha canlı, parlak ve hacimli bir etki bırakır.  

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 20.4.2021
  Yeşil Sebzelerin Önemi
  İçerdikleri vitamin ve mineraller metabolizmanın daha iyi çalışmasını sağlarken, yoğun lifli yapısı ile sindirimi kolaylaştırır ve tokluk hissi verir.
 • 20.12.2021
  Soğuk Havalarda Cilt Bakımı
  Soğukların kendini göstermesiyle cilt kuruluğu, pul pul dökülme sorunları da artmaya başladı. Soğuk havalarla birlikte derimizin dayanıklılığı azalır daha gergin bir hale gelir
 • 24.10.2020
  Meyveli Yulaf Topları
  Bugün sizlerle çok basit aynı zamanda bir o kadarda lezzetli ve düşük kalorili bir tarif paylaşmak istedik. Meyveli Yulaf Topları…
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp
Whatsapp Online 0542 578 89 29