Saç Dökülmesinin Sebepleri

12.9.2021

SAÇ DÖKÜLME SEBEPLERİ

Saç dökülmesinin sebepleri arasında en yaygın olanı genetik özelliklerdir. Hormonlara bağlı olarak gelişen bu tür dökülmeler genel olarak erkeklerde görülmekle birlikte kadınlarda da rastlanmaktadır. Bu gibi durumlar hormon testleriyle saptanmaktadır.  

Vitamin ve Minerallerde görülen eksiklikler saç dökülmesinin sebeplerindendir. Saç sağlığı açısından önemli başlıca vitamin ve mineraller şöyledir; demir, çinko, folik asit, biotin , keratin, D vitamini ve B12

Vitamin ve mineral eksiklikleri vücudun genel yapısından kaynaklanabileceği gibi yanlış beslenme alışkanlıkları da eksikliklere neden olabilir. Özellikle demir ve keratin açısından zengin kırmızı et, beyaz et, yumurta, kuru baklagiller yeterli miktarda tüketilmelidir. Ayrıca su tüketimi de saç sağlığı için büyük önem taşımaktadır.

Saç dökülmelerinin başka bir nedeni ise saç derisinde oluşan egzama, sedef ve mantar gibi mikrobiyal hastalıklardır. Bu gibi durumlarda saç derisini derinlemesine temizleyen antimikrobiyal ürünler kullanılmalıdır. Saç derisinde toplanan yağ, toz, kir ve şekillendirici kalıntılarını söküp atan bu ürünler saç kökünün daha çok hava almasını, yapılan bakımın saç köküne kadar ulaşmasını sağlar. Ardıç Katranı Özlü Şampuan ve Saç Bakım Yağları antimikrobiyal özelliği ve zengin içeriği ile saç ve saç derisi için ideal ürünler arasında yer alır. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 6.2.2021
  3 MALZEMELİ KURABİYE
  Kalorisi düşük, kilo aldırmayan, besleyici aynı zamanda çok pratik bir tarif. Kilo verme dönemlerinde hem doyurucu hem de tatlı isteğinizi bastıracak lezzetli bir kurabiye türü....
 • 10.1.2021
  A Kan Grubu Beslenme Özellikleri
  A Kan Grubuna sahip kişilerin sebze, meyve ağırlıklı beslenmeleri kilo vermelerine ve yaşam kalitelerinin artmasına yardımcı olacaktır.
 • 30.12.2020
  0 Kan Grubu Beslenme Özellikleri
  Kan gruplarına göre beslenme kilo alıp vermede etkili mi? Yeryüzündeki ilk kan grubu (0) kan grubudur. İnsanoğlunun henüz avcılıkla hayatını sürdürdüğü dönemlere denk gelir.
İletişim Bilgilerimiz
 • Orhan Bey Mh. Ressam Şefik Bursalı Cd. Başak İş hanı No.26 Kat:3 Ofis:31 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp