Saçta Kepek Sorunu

3.11.2021

SAÇTA KEPEK OLUŞUMU 
Kepek, çoğumuzun önemli bir problemi… Hele koyu renk kıyafetlerle kâbusa dönüşebilen önemli bir sorun!
Hassas ve kuru ciltler kepek oluşumuna daha yatkındır. Cilt kuruluğu zamanla pullanarak dökülmeye başlar. Ayrıca saç derisinde oluşan kaşıntı, tahriş gibi olumsuzluklar da kepeğe neden olan faktörler arasında yer alır.
Özellikle kışın, soğuk ve kuru havalarda cildin daha fazla kurumasıyla birlikte deride pullanma da artar.
Bunlara ek olarak stres, beslenme, yaş faktörü ve yanlış şampuan ve bakım ürünleri de kepek sebebi olabilir.
Kepek sorunundan kurtulmanın ilk adımı doğru şampuan seçimidir. En iyi şampuan, saç tipine uygun Şampuan seçimi yapılırken saç özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Tüm saç tiplerine uygun dengeleyici özelliğe sahip şampuanlar bu konuda büyük kolaylık sağlamaktadır. Kepek, saç derisi ile alakalı olduğu için seçilen şampuanlar saç derisini besleyen, nem dengesini sağlayan türde olmalıdır. Sadece kepek şampuanı kullanmak yerine hem saç derisini hem de saçı besleyen, anti bakteriyel özelliğe sahip dökülme karşıtı şampuanlar tercih edilebilir. Çok yönlü bakım sağlayan bu tür şampuanlar kepek sorununu yok ederken saçlarınıza gerekli olan bakımı da sağlayacaktır.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 24.10.2020
  Meyveli Yulaf Topları
  Bugün sizlerle çok basit aynı zamanda bir o kadarda lezzetli ve düşük kalorili bir tarif paylaşmak istedik. Meyveli Yulaf Topları…
 • 13.11.2020
  Meyveli Crumble
  İngiliz kökenli olarak bilinen crumble yulaf ve buğday unuyla yapılan, isteğe bağlı olarak elmalı, muzlu, vişneli olarka hazırlanabilen hafif ve basit bir tatlıdır.
 • 6.6.2021
  Yaşam Kalitesi Nasıl Artar?
  Yaşam kalitesi; mevcut yaşantımızın sahip olduğumuz değerleri tatmin edebilme kapasitesidir. Sahip olduğumuz imkânlar değerlerimizi hangi oranda tatmin ediyorsa, yaşantımız da o oranda kalitelidir.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp
Whatsapp Online 0542 578 89 29