Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler!

20.6.2021
Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler!

Hava şartları, toz, duman vb. çevresel faktörler saç sağlığımızı doğrudan etkiliyor. Saçlarımızı korumak daha güzel ve bakımlı bir görünmesini sağlamak için neler yapılabilir acaba?

Özellikle yazın güneşten, kışın soğuktan etkilenen saçlar gücünü kaybederek kırılmaya başlar. Düzenli saç kesimiyle kırıkların önüne geçmek saçları güçlendirir.

Ayrıca çeşitli bakım yağları ile saçlardaki nem oranını korumak saç sağlığı açısından diğer önemli faktördür. Günümüzde saç bakımı için sayısız ürün alternatifleri mevcut herkes kendi bütçesine göre tercihler yapabilir. Saç serumları, maskeler, özel yağlar tercih edilen en popüler ürünler arasında yerini alıyor.

Saçın sağlıklı olması saç derisiyle yakından alakalıdır. Saç derisinin nem oranı, deride ki gözeneklerin açık olması, hava alması saç sağlığını doğrudan etkilemektedir. 
Tüm bunlara ek olarak saç bakımlarını hava şartlarına göre planlamak, düzenli olarak vitamin takviyesi yapmak sağlıklı saçlara kavuşmanıza yardımcı olacaktır.
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 15.11.2020
  Doğru Egzersizin Kuralları
  Düzenli ve doğru egzersiz hem mental, hem de fiziksel açıdan sağlam kalabilmek adına her zamankinden daha önemli bir yere sahip. Peki, egzersizden ne anlıyoruz? Doğru egzersiz nasıl olmalıdır?
 • 16.10.2020
  Makyaj Seçimi
  Günlük hayatta kullanılabilecek birçok makyaj çeşidi olduğu gibi her kadının da kendine yakıştırdığı, kendine özgü bir makyaj tarzı vardır.
 • 20.4.2022
  Muzlu Avokadolu Puding
  Avokadolu, Muzlu Puding hem tatlı isteğini bastıracak hem tok tutacak bir o kadar da faydalı bir tarif! Üstelik yapılışı da çok kolay!
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
Bize Yazın...
Merhaba,
Wiltlife olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?