Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler!

20.6.2021
Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler!

Hava şartları, toz, duman vb. çevresel faktörler saç sağlığımızı doğrudan etkiliyor. Saçlarımızı korumak daha güzel ve bakımlı bir görünmesini sağlamak için neler yapılabilir acaba?

Özellikle yazın güneşten, kışın soğuktan etkilenen saçlar gücünü kaybederek kırılmaya başlar. Düzenli saç kesimiyle kırıkların önüne geçmek saçları güçlendirir.

Ayrıca çeşitli bakım yağları ile saçlardaki nem oranını korumak saç sağlığı açısından diğer önemli faktördür. Günümüzde saç bakımı için sayısız ürün alternatifleri mevcut herkes kendi bütçesine göre tercihler yapabilir. Saç serumları, maskeler, özel yağlar tercih edilen en popüler ürünler arasında yerini alıyor.

Saçın sağlıklı olması saç derisiyle yakından alakalıdır. Saç derisinin nem oranı, deride ki gözeneklerin açık olması, hava alması saç sağlığını doğrudan etkilemektedir. 
Tüm bunlara ek olarak saç bakımlarını hava şartlarına göre planlamak, düzenli olarak vitamin takviyesi yapmak sağlıklı saçlara kavuşmanıza yardımcı olacaktır.
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 7.5.2021
  Karbonhidratların Beslenmedeki Yeri
  Karbonhidratlar, en temel enerji kaynağımızdır. Günlük hayatımızda ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi karbonhidratlar karşılar. Bu nedenle beslenmemizde önemli bir role sahiptirler.
 • 20.4.2021
  Yeşil Sebzelerin Önemi
  İçerdikleri vitamin ve mineraller metabolizmanın daha iyi çalışmasını sağlarken, yoğun lifli yapısı ile sindirimi kolaylaştırır ve tokluk hissi verir.
 • 13.11.2020
  Meyveli Crumble
  İngiliz kökenli olarak bilinen crumble yulaf ve buğday unuyla yapılan, isteğe bağlı olarak elmalı, muzlu, vişneli olarka hazırlanabilen hafif ve basit bir tatlıdır.
İletişim Bilgilerimiz
 • Orhan Bey Mh. Ressam Şefik Bursalı Cd. Başak İş hanı No.26 Kat:3 Ofis:31 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp