Stresle Baş Etmenin Yolları

25.1.2022

Stresle Baş Etmenin Yolları
Stres, günümüzün en önemli en yaygın problemlerinden bir tanesi! Dünyamızın gelişmesiyle birlikte yeni stres kaynaklarının oluştuğunu rahatlıkla gözlemleyebiliyoruz. Stres ciddi sağlık problemlerinin, kilo alma, kilo verme,  saç dökülmesi gibi birçok olumsuzluğun kaynakları arasında yer alır. Başka bir değişle stres, fiziksel ve mental sağlığımızı, dolayısıyla yaşam kalitemizi etkileyen faktörlerin başında gelmektedir.
Peki, stresten korunmak için neler yapılabilir?
Stresle baş etmenin en temel kuralı stresin varlığını kabul etmektir. İş hayatımızda, okulda, trafikte kısacası içinde bulunduğumuz her ortamda strese sebep olabilecek olayların varlığına kendimizi hazırlamalıyız. İnsan önceden mental anlamda hazırlandığı, kabullendiği durumlarda daha az baskı hisseder!
Özellikle iş ve okul hayatında bir plan dâhilinde çalışmak zamanı daha iyi kullanmayı daha iyi yönetmeyi sağlar. Bu sayede verimlilik de artacağından stres oluşturacak birçok olay önceden engellenmiş olacaktır.
Stresle baş etmenin en güzel yollarından birisi düzenli egzersiz yapmaktır. Düzenli egzersiz, doğru bir beslenme şekli ile desteklendiğinde hayatınıza, fiziksel ve mental anlamda önemli katkı sağlar.
En önemli stres kaynağı ikili ilişkilerde yaşanan tatsızlıklardır. İş hayatında, okulda, aile içerisinde en büyük problemler iletişim sorunlarından kaynaklanır. En büyük iletişim problemi de karşındakini dinlememektir. Çoğumuz karşımızdakini dinleyip, iyi anlamak yerine sadece ve sadece ne söyleyeceğine odaklanır. Bu da karşılıklı anlaşılamamaya, dolayısıyla da strese sebep olur.
Yüksek egolar, mükemmeliyetçi yaklaşımlar sürekli stres kaynaklarıdır. Daha iyi ilişkiler ve daha az stres için köşeli yanları törpülemek gerekir.
Kendine zaman ayırmak,  güzel uğraşlar edinmek stresle baş etmenin diğer etkili yollarıdır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 20.4.2021
  Yeşil Sebzelerin Önemi
  İçerdikleri vitamin ve mineraller metabolizmanın daha iyi çalışmasını sağlarken, yoğun lifli yapısı ile sindirimi kolaylaştırır ve tokluk hissi verir.
 • 20.10.2021
  Terleme ve Faydaları
  Hareket ve ısıya bağlı olarak cildimizi saran ter bezlerinin vücut ısısını dengelemek için sıvı üretmesine terleme denir. Çoğu kişi şikayet etsede terlemenin önemli faydaları vardır.
 • 11.11.2021
  Genital Bakım ve Doğal Yağ Özleri
  Son yıllarda yapılan araştırmalar, doğal yağ özlerinin genital bakımda ne denli öneme sahip olduklarını gösteriyor! Rahmin PH dengesini korumaları, antimikrobiyal ve antifungal özellikleriyle
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
Bize Yazın...
Merhaba,
Wiltlife olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?