Süper Gıda Brokoli

14.12.2021

Süper Gıda Brokoli
Brokolinin faydaları saymakla bitmez! Brokoli içerdiği besin değerleri açısından olağan üstü bir gıdadır. Tıpkı kuru baklagiller gibi hem lif açısından zengindir hem de önemli ölçüde protein içerir.
Lahanagiller familyasından bir sebze olan brokoli yüksek oranda C ve K vitamini kaynağıdır. Ayrıca içeriğinde A, E, B5, B12 vitaminleri içerir. Mineraller açısından da zengin bir içeriğe sahip olan brokoli demir, folat potasyum, niasin, çinko, silika, kükürt, fosfor, manganez, kalsiyum ve selenyum gibi önemli maddeler ihtiva eder. İçerdiği kalsiyum nedeniyle kemik yapısına olumlu etki ederken, vitamin A, C ve niasin sayesinde cilde ve saçlara fayda sağlar.
Öğünlerde kullanımı çok kolay olan brokoli farklı şekillerde tüketilebilir. Hafifçe haşlanır, kızartılır ya da diğer yeşil sebzeler gibi zeytinyağı, limon ve sarımsak eklenerek salata şeklinde tüketilebilir. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 28.9.2021
  Labada Bitkisinin Cilde Faydaları
  İnsan bedeni üzerinde sindirimi kolaylaştırmak, bağışıklığı desteklemek gibi olumlu etkileri olan labada bitkisi cilt sağlığı açısından da büyük önem taşımaktadır.
 • 5.8.2021
  Yeterli Su Tüketimi ve Cilt Sağlığı
  Yeterli su tüketimi sağlık için birçok yönden çok önemli! İnsan vücudunun yaklaşık %60 kadarının sudan oluştuğunu düşünürsek buna pekte şaşırmamak gerekir.
 • 25.4.2021
  Kaliteli Yaşam İçin Gece Uykusuna Dikkat!
  Uzmanlara göre düzenli uyku, yaşam kalitesini doğrudan etkileyen bir faktör! Mevcut kilolarımızı koruma ve kilo verme üzerinde de önemli bir etkiye sahip!
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp
Whatsapp Online 0542 578 89 29