Yaz Aylarında Egzersiz Nasıl Yapılmalıdır?

29.6.2022

 

Yaz Aylarında Spor Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler!
Düzenli egzersiz, kaliteli yaşamın değişmez bir parçası. Havaların iyiden iyiye ısınmaya başladığı şu günlerde spor yaparken dikkat edilmesi gereken birçok önemli nokta var.
Eğer spor açık havada yapılacaksa güneş ışınlarından korunaklı alanlarda sabah ya da akşam saatlerinde olmasına dikkat edilmelidir. Yaz aylarında nispeten daha hafif egzersizler yapmak daha makuldür.
Eğer imkân varsa yaz aylarının vazgeçilmezi yüzme! Tüm vücudu çalıştıran, sakatlanma riski en düşük spordur yüzme! Kilo vermek isteyenler için ideal bir kalori yakma biçimidir! Bir o kadar da eğlenceli...Serin saatlerde yapılan uzun yürüyüşlerde yaz aylarına en uygun egzersizlerden biridir. Düzenli yapılan yürüyüş kilo vermek için ideal olduğu kadar sağlık açısından da az risk taşır.
Yazın belki de en çok dikkat edilmesi gereken husus sıvı kaybıdır. Havaların ısınması, terlemeyi de arttıracağı için tuz ve sıvı kaybı normalin çok üzerinde olur. Bu nedenle yeterli miktarda su ve özel mineralli maden suları tüketilmelidir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 28.9.2021
  Labada Bitkisinin Cilde Faydaları
  İnsan bedeni üzerinde sindirimi kolaylaştırmak, bağışıklığı desteklemek gibi olumlu etkileri olan labada bitkisi cilt sağlığı açısından da büyük önem taşımaktadır.
 • 8.4.2021
  Faydalı Yağların Önemi
  Çok uzunca bir süredir kilo verme, zayıflama, diyet gibi kavramlardan bahsedildiğinde akıllara yağsız ya da az yağlı besinler akla geliyordu. Oysaki uzmanlara göre insan vücudunun belli oranlarda faydalı yağlara ihtiyacı var.
 • 20.12.2021
  Soğuk Havalarda Cilt Bakımı
  Soğukların kendini göstermesiyle cilt kuruluğu, pul pul dökülme sorunları da artmaya başladı. Soğuk havalarla birlikte derimizin dayanıklılığı azalır daha gergin bir hale gelir
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
Bize Yazın...
Merhaba,
Wiltlife olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?