Yaz Mevsiminde Saç Bakımı!

1.8.2021

YAZ MEVSİMİNDE SAÇ BAKIMI!

Yazın kendini hissettirdiği şu günlerde pandemi koşullarının da hafiflemesiyle sosyal hayata daha çok karışır olduk. Özellikle tatil dönemlerinde saçları kavurucu güneşten, tuzlu ve klorlu sudan korumak için saç bakımına daha fazla özen göstermek gerekiyor!

Aslın da yaz bakıma yaza girmeden önce saçı yaza hazırlayarak başlar! Yaza girerken saçın ihtiyaç duyduğu bakımı doğru bir şekilde uygulamak yaz aylarında saçın yıpranmasını önler. Saç tipine uygun, doğru ürünlerle saçın ihtiyaç duyduğu bileşenler saçları besler ve güçlendirir.

Saç bakımı için özel formülasyonlu şampuanlar ve bakım yağları kullanılabilir. Bu özel ürünler saçın ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller açısından zengindir. Zengin içerikli saç bakım setleri saçları besler, onarır daha sağlıklı ve canlı görünüm sağlar.

Yaz aylarında daha fazla duş alınır bu nedenle saçla birlikte saç derisi de yıpranır. Kullanılan ürünlerin saç derisine olan etkisi de ihmal edilmemelidir. Sağlıklı saçlar için sağlıklı saç derisi kaçınılmazdır.

Yapılan bakımların yanı sıra yaz aylarında kurutma makinalarını daha az kullanmak saçlarımızı korumaya katkı sağlar. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 24.11.2020
  Cilt Bakımında 3 İşlem
  Cildimizde diğer organlarımız gibi çeşitli görev ve özelliklere sahiptir. Cildimizin görevini tam olarak yerine getirebilmesi, özelliklerini yitirmemesi için düzenli cilt bakımı rutinlerine ihtiyaç vardır.
 • 4.2.2021
  AB Kan Grubu Beslenme Özellikleri
  AB Kan Grubuna sahip kişilerin deniz ürünleri, yeşil sebzeler ve süt ürünleri ağırlıklı beslenmeleri kilo vermelerini destekler. Bunun yanı sıra bazı besinleri de ölçülü tüketmeleri tavsiye olunur.
 • 10.8.2021
  Kilo Vermenin Önündeki Engeller!
  Diyet yapmanıza rağmen kilo verememenizin altında birçok sebep olabilir. Bazı rahatsızlıklar kilo vermenin önünde engel teşkil edebilir.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp