Yaz Mevsiminde Saç Bakımı!

1.8.2021

YAZ MEVSİMİNDE SAÇ BAKIMI!

Yazın kendini hissettirdiği şu günlerde pandemi koşullarının da hafiflemesiyle sosyal hayata daha çok karışır olduk. Özellikle tatil dönemlerinde saçları kavurucu güneşten, tuzlu ve klorlu sudan korumak için saç bakımına daha fazla özen göstermek gerekiyor!

Aslın da yaz bakıma yaza girmeden önce saçı yaza hazırlayarak başlar! Yaza girerken saçın ihtiyaç duyduğu bakımı doğru bir şekilde uygulamak yaz aylarında saçın yıpranmasını önler. Saç tipine uygun, doğru ürünlerle saçın ihtiyaç duyduğu bileşenler saçları besler ve güçlendirir.

Saç bakımı için özel formülasyonlu şampuanlar ve bakım yağları kullanılabilir. Bu özel ürünler saçın ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller açısından zengindir. Zengin içerikli saç bakım setleri saçları besler, onarır daha sağlıklı ve canlı görünüm sağlar.

Yaz aylarında daha fazla duş alınır bu nedenle saçla birlikte saç derisi de yıpranır. Kullanılan ürünlerin saç derisine olan etkisi de ihmal edilmemelidir. Sağlıklı saçlar için sağlıklı saç derisi kaçınılmazdır.

Yapılan bakımların yanı sıra yaz aylarında kurutma makinalarını daha az kullanmak saçlarımızı korumaya katkı sağlar. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 4.8.2020
  Konjac Bitkisi Glucomannan
  Konjac Bitkisi Glucomannan yoğun lifli yapısı ile tokluk hissi vererek iştahınızı dizginlemede, porsiyonlarınızı küçültmede tam destek sağlar.
 • 21.10.2020
  Kolajen ve Cilt Bakımı
  Kolajenin temel görevi bağ dokuyu güçlendirip, esneklik kazandırmasıdır. Yaş almayla birlikte vücuttaki kolajen üretiminin azalması cildin esnekliğini kaybetmesine, yıpranıp kırışıklıkların baş göstermesine neden olur.
 • 10.1.2021
  A Kan Grubu Beslenme Özellikleri
  A Kan Grubuna sahip kişilerin sebze, meyve ağırlıklı beslenmeleri kilo vermelerine ve yaşam kalitelerinin artmasına yardımcı olacaktır.
İletişim Bilgilerimiz
 • Orhan Bey Mh. Ressam Şefik Bursalı Cd. Başak İş hanı No.26 Kat:3 Ofis:31 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp